DÜBİT ALTYAPI GÜÇLENDİRME PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI YAPILDI

Düzce TSO ile DÜBİT arasında oda üyelerinin Test, Analiz ve Kalibrasyon ihtiyaçlarının karşılanması konusunda DÜBİT ile indirim anlaşması imzalandı.

DÜBİT ALTYAPI GÜÇLENDİRME PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI YAPILDI
9.05.2018 - 18:26

Düzce Üniversitesi tarafından, Düzce TSO’nun proje ortağı olarak katkı sağladığı, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından sağlanan hibe desteği ile yürütülen “Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT)  Altyapısının Güçlendirilmesi” başlıklı projenin kapanış toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya; Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Başkan Yardımcısı Ümit Ülgen, Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Türkan, Meclis Üyeleri Hayati Eğilmez ve Murat Taştepe ile Proje Koordinatörü Tuncay Yüksel katıldılar.

Toplantıda DÜBİT Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, proje sayesinde elde edilen kazanımlar, DÜBİT tarafından verilen hizmetler ve gelecekteki hedefler üzerine sunum yaptı. Sunumdan sonra projeye verdiği önemli destekler nedeni ile Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Meclis ÜyesiHayati Eğilmez ve Gümüşova Ziraat Odası Başkanı Mafil Tavlı ya plaket takdim edildi. Ayrıca projeye hibe sağlayan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı adına İzleme ve Değerleme Birim Başkanı Vekili Devrim Şavlı’ya da plaket verildi.

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, üniversite sanayi işbirliğini çok önemsediklerini ve bu konuda çalışmaya özen göstereceklerini, bu konuda oda meclisinde de komisyon kuracaklarını, bu konuda desteklerinden dolayı Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Nigar Demircan Çakar'a çok teşekkür ettiğini ifade etti. Şahin, “Üniversite'nin sanayi ile iç içe olması gerektiğine inanıyoruz. Bu dönemde bunu biraz olsun başardık. Yeni dönemde bu birlikteliği daha da güçlendirerek, ortak hedefimiz olan Düzce'nin kalkınması konusunda ciddi adımlar atacağız” dedi.

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, yaptığı çalışmalarından dolayı Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş'a, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'na özellikle teşekkür ettiğini söyledi.

Daha sonra Düzce TSO Meclis Üyesi Hayati Eğilmez ve Gümüşova Ziraat Odası Başkanı Mafil Tavlı da söz alarak ve üniversite ile yapılan işbirliğinin getirdiği kazanımlar hakkında bilgi verdiler ve Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş'a verdikleri destekten dolayı teşekkür ettiler.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Nigar Demircan Çakar, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nın Üniversitede yaptığı bir meclis toplantısı ve DÜBİT gezisinin ardından bu günlere gelindiğine işaret ederek, özellikle Düzce TSO Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Türkan ve Meclis Üyesi Hayati Eğilmez'in DÜBİT'in akredite laboratuar olması noktasında büyük katkılar sağladıklarını dile getirdi.

 

PROTOKOL İMZALANDI

DÜBİT Altyapı Güçlendirme Projesi Kapanış Toplantısının sonrasında, Düzce TSO ile DÜBİT arasında oda üyelerinin Test, Analiz ve Kalibrasyon ihtiyaçlarının karşılanması konusunda DÜBİT ile indirim anlaşması imzalandı. Protokole imza atan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, protokolün ve laboratuvarın tüm Düzce'ye hayırlı olmasını dilediler. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız