WHATSAPPTA GÖRÜLEN HATA İPHONELARA SIÇRADI

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsappta görülen hata iPhonelara sıçradı. iPhonelarda ortaya çıkan bir hata, kullanıcıların sadece bir SMSle telefonlarını kullanılamaz hale getirmesine yol açıyor.

WHATSAPPTA GÖRÜLEN HATA İPHONELARA SIÇRADI
1.05.2018 - 13:59

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ta görülen hata iPhone'lara sıçradı. iPhone'larda ortaya çıkan bir hata, kullanıcıların sadece bir SMS'le telefonlarını kullanılamaz hale getirmesine yol açıyor.

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp için kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir uyarı gelmiş, Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonları tehdit eden bir mesaj söz konusu cihazları kullanılmaz hale getirmeye başlamıştı.

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ta görülen hata iPhone'lara sıçradı.

iPhone'larda ortaya çıkan bir hata, kullanıcıların sadece bir SMS'le telefonlarını kullanılamaz hale getirmesine yol açıyor.

Siyah emoji hatası' olarak da adlandırılan bu sorun WhatsApp'ın da çökmesine neden oluyor. Hata emoji'ler ve belli kodların bir araya gelmesiyle oluşuyor.

İngilizce olarak ortaya çıkan bu mesaj, alıntı bölümü içerisinde (<…>) "Çok ilginç" ve "O kadar komik ki ağlıyorum" emoji'lerini içeriyor.

Söz konusu mesaja tıklanması durumunda WhatsApp uygulamasında ve hatta telefonda da takılmalara yol açıyor. Başka bir deyişle bu mesaj telefonların sağlıklı bir şekilde çalışmasını engelliyor.

Peki telefonunuzu bu durumdan nasıl koruyabilirsiniz? İşte akıllı telefonunuzu korumak için yapmanız gerekenler…

Şu an için yapabileceğiniz tek şey gelen mesajı açmadan silmek olarak gözüküyor. Zira hem WhatsApp hem de Apple'In bu hatanın çözümü ile ne zaman ilgileneceği ise şimdilik bilinmiyor.

Yurtdışında pek çok kullanıcının sorunlar yaşamasına neden olan bu durum ile ilgili ülkemizde kaç WhatsApp kullanıcısının etkilendiğine dair bir bilgi ise bulunmuyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 30.06.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız