KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZ KASTAMONU’DA ÖDÜL ALDILAR

Düzce il birincisi “Propolisli Ahududu Şurubu (Düzce Şurubu) projesi ile Zeynep Genç oldu.

KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZ KASTAMONU’DA ÖDÜL ALDILAR
7.07.2018 - 16:05

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı desteği ile kırsalda kadın girişimciliğinin özendirilmesi, desteklenmesi ve yatırım imkânlarının geliştirilmesi, uygulanabilecek girişimci kadın çiftçi projelerinin hayata geçirilmesi ile kırsalda kadın girişimciliğinin arttırılmasını amaçlayan “Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi" kapsamında yürütülen  "Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programının Bölgesel Proje Pazarı ve Sertifika Töreni" Bartın, Düzce, Karabük, Kastamonu illerinin katılımı ile Koordinatör İl olan Kastamonu’da düzenlendi.

Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen, çiftçilerin hazırladığı projelerin özel sektörler, STK’lar, KOSGEB ve Kalkınma Ajansları gibi kurumlar tarafından destek bulmasını amaçlayan törene, Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İlçe Belediye Başkanları, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yayın ve Tanıtım Hizmetleri Daire Başkanı Sürur Kır, Bakanlık Temsilcisi Gamze Yurtseven, Karabük ve Bartın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürleri, Kastamonu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Yaman, özel sektör ve STK temsilcileri, bölge illerden dereceye giren kadın girişimciler ile ilimizden İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Necdet Çiçek, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Burcu Şener, teknik personeller ile eğitim alarak özgün ve farklı projeler hazırlayarak il içerisinde dereceye giren ilk on proje sahibi kadın girişimci katılım sağladı.

Protokol konuşmalarının ardından bölge illerde dereceye giren kadın girişimcilere sertifikaları ile ilk üç proje sahibi kadın girişimcilere teşvik ödülleri takdim edildi. Tören, proje pazarının açılışının yapılması ve stantların gezilmesi ile sona erdi.

Düzce il birincisi “Propolisli Ahududu Şurubu (Düzce Şurubu) projesi ile Zeynep Genç, İkinci “Sultanların Sofasından Günümüze Kamış Pekmezi” projesi ile Esma Akpınar, üçüncü “Kadın Eli İle Şekillenen Hurma” projesi ile Hatice Gürel ödüllerini Kastamonu Milletvekili Metin Çelik’in elinden aldılar.

İlimizde dereceye giren projeler Türkiye finalinde yarışmak üzere Bakanlığa gönderilecek. Türkiye finali sonuçları ve ödülleri; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan “Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreni”nde açıklanacak.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 30.06.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız