YAZAR ŞERMİN YAŞAR, DÜZCELİLERLE BULUŞTU

Yazar Şermin Yaşar, Düzcede okuyucularıyla buluştu.

YAZAR ŞERMİN YAŞAR, DÜZCELİLERLE BULUŞTU
25.09.2018 - 10:38

Düzce Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte yazar Yaşar, Düzcelilere çocuk gelişimi hakkındaki tecrübelerini aktardı.

Yaşar, konuşmasında her bireyin çocuklar üzerinde etkisi olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: "Bizler ebeveyn olarak, ebeveyn olmasak bile yetişkin olduğumuzda aslında onların yaratıcılıklarına çok enteresan dokunuşlarda bulunuyoruz ve çok fazla köreltiyoruz. Biz istiyoruz ki sanatçılarımız yetişsin, müzisyenlerimiz olsun, resim yapsınlar istiyoruz bunun için uğraşıyoruz. Artık bunun peşinde koşuluyor. Bütün çocuklar dünyaya inanılmaz yaratıcılık potansiyeliyle geliyor ve zaten çok yaratıcılar. Yaratıcı olmayan birisi varsa bizleriz. Tek yapmamız gereken şey hep söylüyorum; lütfen dokunma, elleme, kendi halinde bırak. O senden çok daha donanımlı. Bütün çocuklar böyle bir potansiyelle geliyor dünyaya. Biz de öyleydik. Ama ebeveynleri yüzünden, toplumsal çevre yüzünden, okuldaki eğitim sistemi neticesinde bu yaratıcılık potansiyelinin neredeyse tamamını kullanmamak üzere yetiştiriliyorlar."

Etkinliğe, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay da katıldı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 30.06.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız