DÜZCEDE FINDIK ALIMI SÜRÜYOR

İlk gün uzun kuyruklar oluşturan fındık üreticilerinin, tüccarda fındık fiyatının yükselmesi nedeniyle TMOya olan ilgisi azaldı.

DÜZCEDE FINDIK ALIMI SÜRÜYOR
5.11.2018 - 15:31

Düzce'de, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) 1 Kasım'da fındık almaya başlamasıyla ilk 2 gün yaşanan yoğunluk bitti.

İlk gün uzun kuyruklar oluşturan fındık üreticilerinin, tüccarda fındık fiyatının yükselmesi nedeniyle TMO'ya olan ilgisi azaldı.

Fındık üreticisi Hasan Sarımehmet, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "İnşallah fındığımızı teslim edeceğiz. Biraz da korkuyoruz. Bazı şeyler kulaklarımıza geliyor. En ufak şeylerden geri döndürüyorlar diye söyleniyor. Benim böyle bir sıkıntım yok. Fındığıma güveniyorum. İnşallah randımanımız da tutarsa teslim edeceğim." diye konuştu.

TMO'da yoğunluğun azaldığına dikkat çeken Sarımehmet, şöyle konuştu: "İlk gün olması sebebiyle yoğunluk oldu. Biz bile fındığı teslim edecek randevu bile bulamadık. Ama şimdi az sayıda üretici fındığını getirmiş.Tüccar da biraz daha yüksek fiyat verirse burada yoğunluk olmaz. Devletin geç de olsa açıkladığı fiyat, tüccarlarda fındığın yükselmesine neden oldu."

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız