ASIRLAR GEÇSE UNUTULMAZ!

Büyük Önder Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80’inci yılı törenlerle anılacak.

ASIRLAR GEÇSE UNUTULMAZ!
9.11.2018 - 17:36

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, cesur ve unutulmaz önderi Mustafa Kemal Atatürk, yalnızca Türk milletinin Kurtuluş Savaşı'nı başarıyla yöneten komutan olarak değil, aynı zamanda gerçekleştirdiği devrimlerle de dahi bir devlet adamı olarak tarihe geçti.

Atatürk, 57 yıl süren yaşamının büyük kısmında, milletinin ve vatanının bağımsızlığı, mutluluğu için yılmadan çalıştı ve girdiği her mücadeleden zaferle çıktı. 10 Kasım 1938 tarihinde ise hayata gözlerini yumdu.

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümü nedeniyle Düzce Valiliği bir anma programı düzenledi.

Tören, yarın saat 09.00’da Anıtpark’ta çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayacak. Belediye Kültür Merkezi’nde devam edecek olan program da saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak.

Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Burhan Altındal bir konuşma yapacak. Ardından bir sinevizyon gösterisi sunulacak.

Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryonun sunulmasının ardından, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirecek. 

 

09.05’TE SİRENLER ÇALACAK

ULU Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 80. yıldönümü münasebetiyle, yarın saat 09.05'te İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve diğer kuruluşların sirenleri 2 (iki) dakika süre ile sarı ikaz (düz siren sesi) şeklinde çaldırılacak.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız