Düzcede Kızılayı Büyütmek İstiyoruz

Şube Başkanı Halil Aydın, Ensar binasını 6,5 milyon liraya alacaklarını açıkladı.

Düzcede Kızılayı Büyütmek İstiyoruz
11.01.2019 - 18:06

Kızılay Düzce Şubesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Şube Başkanı Halil Aydın ve Şube yöneticilerinin da hazır bulunduğu toplantıda, Kızılay yönetiminin 90 günlük görev süresi içinde yaptığı çalışmalar ve gelecekteki hedefleri de kamuoyu ile paylaşıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Şube Başkanı Halil Aydın, 10 Ekim 2018’de görevi kayyum heyetinden devraldıklarını ve ilk 3 aylık dönemi geride bıraktıklarını söyledi.

Düzce’nin, Kızılay için önemli bir yere sahip olduğunu ve daha önce genel merkezde üst kademelerde görev yapmış çok değerli Düzcelilerin bulunduğu ifade eden Aydın, “Bu yüzden çıta çok yüksekteydi. Beklenti büyüktü. Daha çok çalışmamız gerekiyordu” dedi.

Kızılay’ın envanterini ortaya koymalarının ardından, yardımların gerekli yerlere ulaştırılması adına çalışmalar yaptıklarını anlatan Aydın, 30 okuldaki yaklaşık 2700-2800 öğrenciye bot, mont ve kıyafet, yaklaşık 5 bin kişiye 20 bin parça kıyafet, 1200 adet gıda yardımında bulunduklarını, bunun yanında tekerlekli sandalye, hasta yatağı, ev eşyası ihtiyaçlarını da karşıladıklarını açıkladı. Aydın, tedavi amaçlı şehir dışına gitmek zorunda olan vatandaşlara da yardım eli uzattıklarını belirtti.

Kızılay’ı daha da büyütebilmek ve kurumsal bir yapıya kavuşturmak amacıyla çalışmalar yürüttüklerini anlatan Şube Başkanı Halil Aydın oldu. “Kızılay Genel Merkezi’nin kararı doğrultusunda, şubelerin hesaplarında 100 bin liranın üzerindeki parayı Genel Merkez hesabına aktarmak zorundaydılar. Bizim de yaklaşık 3 milyon lira civarında bir paramız vardı. Bu parayı göndermemiz, Kızılay’ı küçültmemiz, sosyal yardımları kısmamız anlamına geliyordu. Biz büyütmek iddiasıyla göreve geldik. Genel Merkez ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, bu 3 milyonun yanında 3,5 milyon liralık bir destek alarak 6,5 milyon TL’ye Kızılay’a ciddi gelir getirebileceğini öngördüğümüz bir bina satın almak üzere kayyum heyeti ile ön protokolü yaptık. Bu binanın altında market ve zahire kısmı, orta katında ofisler, üst katında ise büyük bir düğün salonu bulunuyor. Bizim bu binayı alacağımızı duyan, çok ciddi kurumsal firmalar da bizi arayıp kiralamak üzere talip oldular. Biz bu binayı açık ihale suretiyle kiralayacağız. Yapacağımız her şey şeffaf, açık ve net olacak. Birinci amacımız ekonomik olarak Kızılay’ı rahatlatmak. Oradan ciddi bir kira geliri bekliyoruz. Bunun yanında Kızılay’ın kurumsal bir binaya kavuşmasını arzuladık. Kızılay mağdur, mazlum, zor durumdaki herkese yardım etmek için var. Fındıkçılar ağırlıklı olmak üzere büyük bir mağdur kitlesinin olduğu, feryatlarının Ankara’dan duyulduğu bir ortamda bu kaos ve karmaşayı da bitirebileceğimizi öngörüyoruz. Bu benim kendi kişisel düşüncemdi. Yönetimdeki arkadaşlarla paylaşmıştım. Mağdurların mağduriyetini giderebiliriz biz Kızılay olarak demiştim. Kayyum ile görüştüğümde fiyat belirlenirken, onların mağduriyetini da giderecek bir rakam olduğunu söylemişlerdi. Dolayısıyla onların da mağduriyetini ortadan kaldırmış olduk. Şu anda bizim açımızdan bir engel yok. TMSF Üst Kurulu’nun bu satış için onay vermesi bekleniyor” şeklinde konuştu.

Aydın, Kızılay’ı kurumsal bir yapıya kavuşturmak ve ekonomik olarak daha da büyütmek hedefinde oldukları, ciddi projeler hazırladıklarını ve bunları ilerleyen zamanlarda paylaşacaklarını sözlerine ekledi. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız