Metin Köseer Yazdı...

Metin Köseer Yazdı...
19.03.2019 - 13:39

Üçüncü Lig 2. grupta mücadele eden Düzcespor kendi saha ve seyircisi önünde Kırtşehirspor ile karşılaştı.

Grubunda lider olan Kırşehir takımı Düzce'ye mutlak galibiyet için geldi. Havanın güzel olması maça ilgiyi daha fazla artırdı.

Bu arada takımlarını desteklemek için  Kırşehir'den 100-150 civarında  taraftar topluluğu Düzce'ye gelerek takımlarına destek verdiler.

Kapalı tribünde ise Kırşehir basını canlı yayın yaparken, Kırşehir'in yedek oyuncuları, yöneticileri ile bazı aileler maça geldiler.

Kırşehir'in bu maça çok önem verdiğini mutlak üç puan alarak Kırşehir'e dönecekleri iddiaları ve dedikoduları vardı. Hatta işi öyle büyütmüşler ki 5-0'la Kırşehir'e döneceğiz. Hatta hatta 5.ci golü de 81. dakikada atacağız dedikoduları yayıldı.

Düzcespor'da ise her şey normal görünüyordu. Hafta arası maç başı paraları vs. vs. paralar dedikodusu yayılırken temsilcimizin ne yapacağını merak ediyorduk.

En çok korktuğunm ise yine hakemlerdi. Düzcespor çıkar takır takır topunu oynamak ister. Ama bu hakemler bizi oynatmaz dedim.

Maça ilgi arttıkça arttı. Rakibin lider olması maçın önemini ortaya koyuyordu. Baksanıza Kırşehir taraftarları bütünleşmiş, maça yoğun ilgi göstermiş, maça gelemeyenler canlı yayınla, telefonla karşılasşmayı takip ediyor.

İnanın bana Düzcespor'lu oyuncularımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Sahaya çıktıktan sonra bir oyun ortaya koydular doyamadım.

Sezonun en iyi futbolunu oynamaya çalışan, ısıran, pres yapan, koşan, pozisyon yaratan ve rakibine fırsat vermemeye çalışan bir oyun ortaya koydular.

Aradığımız, özlediğimiz, istyediğimiz Düzcespor bu dedik. Kırşehir'in boş takım olmadığı belli idi.  Maç başlar başlamaz bizi boğmaya, yarı sahaya hapsetmeye çalıştılar.

İşte pres yapan, rakibine basan takım Düzcespor bu derken,  presin verdiği başarı ile rakipten kazandığımız topu gole çevirdik.

Dakika 14 İsmail Köse skoru 1-0 yaptı. Yine yakaladığımız kontratakta Talha sahneye çıktı. Dakikalar 32'yi gösterirken Düzcespor 2-0 öne geçti.

İlk yarı böyle bitecek derken dediğim gibi sahneye hakemler çıktı. Dakika 45 verilen bir penaltı ve skor 2-1 oldu. Penaltı öncesi orta hakem Dü,zcespor'un faulunu vermemişti.

İkinci yarıya hızlı başlayan Kırşehir takımı mutlak 3 puan istiyordu. Düzcespor'un direkten dönen bir şutu, Aybars'ın direği yalayan şutu maçın kırılma anları idi.

Kırşehir taraftarları pürüzlük yaparken, futbolcuları da sahada hakemi rehin almaya çalıştılar. Bu kadar tahrik edici, bu kadar kışkırtıcı bir takım görmemiştik.

Orta hakemi tınlamayan Kırşehirli oyuncular i

stediklerini yaptılar. Hakem triyosu ise sessiz kalmayı tercih etti.  Soruyorum... Düzcespor'a ceza verilirken bu maçın gözlemcileri bu tür olayları, bu hakemleri görmüyor mu?

Kırşehşir beklediği golü buldu. Maç 2-2 oldu. 6 daskşika uzatma verildi. Düzcespor ne zaman atağa kalksa pozisyonlarımız kesildi. Kırşehir ne zaman atağa kalksa hakemler devam dedi.

Böylesine bir maçı 2-2 berabere bitirmenin başarı olduğuna inanıyorum. 5-0 kazanacağımız bir maçı 2-2 berabere bitiren takım biz olduk.

Düzcesporlu oyuncularımız başta olmak üzere taraftarlarımıza verdikleri emekler için teşekkür ederim. Özellikle tüm oyuncularımızı canı gönü,lden tebrik ederim.

Hocamız Mehmet Kenan Öztürk'e gelince şunları söylemek istiyorum. Hocam İsmail Köse ile Aybars'ı oyundan almakla hata ettin. Talha'yı alman doğru idi. Çünkü Talha yorulmuştu, koşacak dermanı kalmamıştı. Ne zaman ki İsmail ile Aybars oyundan çıktı, Kırşehir takımı defansı ile birlikte Düzcespor yarı sahasına çöktü. Bu da golü getirdi.

Hiç olmazsa İsmail ile Aybars ileride dururken kontratak yakalıyor ya da Kırşehir defansı bu oyuncularımızı tutmak için ileri çıkamıyordu. Mazeretleri bilemem ama bu oyuncuları oyundan almakla hata ettiniz. Yoksa bu maçtan 3 puanla ayrılabilirdik diyorum.

Aldığımız bu beraberlikle puan cetvelinde bir basamak üste çıkarak 9. sıraya geldik. Bu arada hakemlere hakkımı helal etmiyorum. Bu hakemleri Düzce'ye staj görmeleri için gönderiyorlar. Bizim başımızı yakıyorlar. Ekmeğimizle emeğimizle oynuyorlar. Ne diyelim hayırlısı olsun.

Esenkalın...

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız