Muhammet Tayyip dedesine kavuştu

Düzcede yaşayan down sendromlu 16 yaşındaki Muhammet İkbal Kelebekin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanı görebilme hayali gerçek oldu.

Muhammet Tayyip dedesine kavuştu
28.03.2019 - 17:17

Düzce'nin Yeni Aynalı köyünde Maide ve Mehmet Kelebek çiftinin çocukları down sendromlu Muhammet İkbal, büyük sevgi duyduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı görmek için dün Düzce mitinginin yapılacağı Anıtpark Meydanı'na geldi.

Muhammet İkbal, bariyerleri aşarak Erdoğan'a sarıldı. Muhammet İkbal ile özel olarak ilgilenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İkbal'in annesi Maide Kelebek ile sohbet etti.

 

“CUMHURBAŞKANIMIZIN SESİNİ DUYUNCA 'DEDE' DİYE BAĞIRIYOR”

 

Maide Kelebek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Muhammet'in konuşamadığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı "dede" olarak tanıdığını söyledi.

Cumhurbaşkanının televizyondaki her programını özel olarak takip ettiklerini kaydeden Kelebek, şöyle konuştu: “Biz Muhammet'e Cumhurbaşkanımızı 'dede' diye tanıttık. Konuşamadığı için 'dede' diyordu. 31 Mart seçimleri için Cumhurbaşkanımızın Düzce'ye geleceğini duyurmaya başladıklarında 'Anne buram buram.' diyor, kalbim atıyor demek istiyor. Cumhurbaşkanımızın sesini duyunca 'dede' diye bağırıyor.”

Babasının Muhammet'e “Dede Düzce'ye gelsin seni yanına getireceğim” dediğini anlatan Kelebek, “Muhammet 2 gece uyumadı. Sürekli 'Ne zaman gideceğiz.' diyordu. Bugün biz sabah 09.00'da miting alanına gittik. Dedesi geldiğinde iyice coştu, heyecanlandı, ne yapacağını şaşırdı” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından sonra Muhammet'in bariyerleri aştığını dile getiren Kelebek, “Muhammet fırladığı gibi Cumhurbaşkanımıza 'Dedem' diye sarıldı. Cumhurbaşkanımız oğlumu anlamayınca benimle konuştu, 'Dedesi 2 gündür sizin için uyumuyor.' dedim. Cumhurbaşkanımız da Muhammet'e güzel bir sarıldı, fotoğraf çekildiler. Allah razı olsun kendisinden, Allah başımızdan eksik etmesin” dedi.

Baba Mehmet Kelebek de oğlunun Cumhurbaşkanına karşı ayrı bir sevgisi olduğunu aktardı.

Muhammet'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiğini vurgulayan Kelebek, “Muhammet, Cumhurbaşkanımız televizyona çıktığı zaman 'dede' diye bağırıyor. İçinden sevgi katmış ona, aynı bizim sevgimiz gibi. Biz de Cumhurbaşkanımızı çok seviyoruz, Allah başımızdan eksik etmesin” diye konuştu. (AA)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız