Bereket festivali oyun olmadığını ispatladı

Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi adına bir açıklama yapan Ulviye Dikmen, 26 -27-28 Nisan da 5.si düzenlenecek Düzce Otları Tyche Bereket Festivali hakkında bir açıklama yaptı.

Bereket festivali oyun olmadığını ispatladı
28.03.2019 - 17:32

Her memleketin bir festivali olduğunu ve memleket tanıtımını bu festivallerle yapmanın artık gelenek haline geldiğini ifade eden Dikmen, ilimizde de Düzce Otları Tyche Bereket Festivali’nin buna bir örnek olduğunu dile getirdi.

İlk önerisi yapıldığında bu festivalin çok da destekçisi bulunmadığına dikkat çeken Dikmen, “Bir gelir geçer oyun gibi algılandı... Oysa bu yıl 26 -27-28 Nisan da 5.si düzenlenecek olan festival, hiç de oyun olmadığını ispatladı” ifadelerini kullandı.

Düzce’de yaşayanlarının, memleketin tanıtımının çok güzel bir çalışması olan festival hazırlıklarına katılarak memleketine katkı sağlamalarının bir borç olduğunu vurgulayan Dikmen, “Daha da güzelini memleketimiz adına yapabilmek için el ele vermek, olumlu eleştiri ve önerilerle festivalimizi zenginleştirmek memleket yaşayanlarının sorumluluğudur.

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi’nin desteğiyle Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin emekleriyle, Düzce’ye armağan edilen bu festivalin ulusal ve uluslararası duyurusu için, tüm yaşayanların desteği gerekmektedir.

Düzce topraklarının o kadar çok bereket içeren otları var ki tanıdıkça şaşırıyorsunuz. Bu otlarımızın tanıtımı, nerelerde, nasıl kullanılacağının bilgileri, düzenlenecek bilimsel oturumlarda bizlere anlatılacaktır...

Tyche Bereket Tanrıçası Konuralp'te bulunan tarihi bir miras. Toprağın bereketinin simgesi olan bu tanrıça, festivalimizin otlarının bereketinin de tarihi bir simgesi. Hem tarihinizin, hem bereketli otlarınızın birlikte olduğu bu festival,  memleketimizin ne kadar zengin olduğu güzelliğinin ortaya konulduğu çok güzel bir çalışmadır.

Kadınlarımızın, inanılmaz emeklerini ortaya koydukları, Düzce markası çıkarabilmek için yarıştıkları bu festival çalışmalarını desteklemek ve de katılmak için lütfen biraz sağduyulu olalım, memleket için... Duymadım, bilemedim, göremedim suskunluğunda memlekete kıymayalım lütfen..

Bu festival, hepimizin doğduğu, büyüdüğü, ekmeğini yediği, sevdasını yaşadığı, sevdiklerini toprağına sakladığı memleketimizin, toprağına, bereketine bir armağandır... Bu festivalde, memleket için hepimizin emeği olması dileği ve umuduyla” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 30.06.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız