İnönü Parkı boşaltılıyor!

İnönü ve Avni Akyol Parkında bulunan yapıların, 775 sayılı Gecekondu Kanununa muhalefet gerekçesi ile tahliye işlemi ve yıkımı gerçekleştiriliyor.

İnönü Parkı boşaltılıyor!
25.04.2019 - 18:10

İnönü Parkı’nda yaşanan sıkıntılı süreç nihayete kavuştu. Mahkeme, halkın mekanları olan şehrin göbeğindeki parklara usulsüz şekilde yapılar yapıldığı gerekçesiyle açılan davada uygunsuz yapıların yıkılması karar vermesinin ardından Düzce Belediyesi ekipleri harekete geçerek tahliye işlemine başladı.

İnönü Parkı, mahkeme kararıyla Düze Belediyesi Zabıta ve emniyet ekiplerinin sıkı güvenlik önlemleri altında boşaltılmaya başlandı.

Mahkemenin kararının ardından Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, İnönü Parkına geçerek müstecir konumunda bulunan Cahit Aydın’a gereken bilgileri sundu. Aydın’ın yapılanın usulsüz olduğu yönündeki sözlerine karşılık mahkeme kararının örneğinin kendisine iletildiği ifade edildi.

İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz’in de olay yerine geçerek bilgiler aldığı çalışma halen devam ederken, Cahit Aydın’ın belediye yönetimine yönelik sert söylemlerde bulunduğu da gelen bilgiler arasında…

Halkın mekanları olan şehrin göbeğindeki parklara usulsüz şekilde yapılar yapıldığı gerekçesiyle açılan davada karar verildi. Mahkeme uygunsuz yapıların yıkılması yönünde karar verdi. Bunun üzerine polis ve zabıta ekipleri soluğu Avni Akyol ve İnönü Parkı'nda aldı. Düzce Belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri de yıkılacak yapıların tespiti için şu dakikalarda parklarda inceleme yapıyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız