İki çağrıdan sonra kesmek zorunda kaldık

Borcu olanların suyunun kesilmesiyle ilgili Düzce Postası’na açıklama yapan Belediye Başkanı Faruk Özlü, İlk aşamada 5 bin TL ve üzerinde su borcu olanlara, ardından 2 bin 500 TL ve üzeri, daha sonra ise bin TL ve üzeri borcu olan kişilere borçlarını ödeme çağrısında bulunduklarını belirtti. “50-100 lira gibi borcu olanlardan başlamadık. İki çağrımıza da olumlu cevap vermeyenlerin suyunu kesmek zorunda kaldık” diyen Faruk Özlü, 2012 yılından beri hiç su borcu ödemeyen abonelerin olduğunu da sözlerine ekledi.

İki çağrıdan sonra kesmek zorunda kaldık
8.05.2019 - 16:45

Özlü yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Belediyenin 11 milyon TL birikmiş su alacağı var. İlk aşamada ödeme çağrısını 5 bin TL ve üzerinde su borcu olanlara yaptık. İkinci aşamada 2 bin 500 TL ve üzerinde su borcu olanlara. Daha sonra bin TL ve üzeri gibi devam ettik. Kısaca ödeme gücü olanlardan başladık. Yani 50 TL gibi 100 TL gibi su borcu olanlardan başlamadık. İki çağrımıza da olumlu cevap vermeyenlerin suyunu kesmek zorunda kaldık.

2012 yılından beri hiç su borcu ödemeyen aboneler var. Sakarya ve Bolu'da ikinci faturasını ödemeyenlerin suyu hemen kesiliyor.  Belediye alacaklarını tahsil edemezse, yani vatandaşlarımız emlak ve çevre temizlik vergilerini, kullandıkları suyun bedelini ödemezse, Belediye çöpleri nasıl toplayacak, sokakları hangi para ile temizleyecek, bu yolların bakım onarımı nasıl yapılacak? Devlet hizmetleri vatandaşlarının ödediği vergilerle yürür. Bu, bütün dünyada böyledir. Bu sebeple yabancılar Tax Payer’lara çok değer verirler. Devletsek bizde de farklı olması mümkün değil.”

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • m
  m
  8.05.2019 19:08

  Evet Faruk bey biz (Tax Payer) Vergi ödeyenler olarak borcumuzu ödüyoruz, siz de hizmetleriniz ile borcunuzu ödeyin. Kurumlarda çalışanlar kimler için çalıştıklarını unutmasınlar

 • Necla
  Necla
  8.05.2019 17:20

  Issim gelirimyokhicbir tesdemde yok ekmek almaya zor parabuluyom faruk bey borcdiycene önce durumuolmayanlara çare bulun ana-yokbabayok geliryokisyok nasilöduycem vallahi intaribile düşünüyormcaresizim

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız