Sağlıklı nesiller etkinliği sona erdi

Sağlıklı nesiller etkinliği sona erdi
26.08.2019 - 14:23

Düzce Valiliği öncülüğünde, İl Sağlık Müdürlüğü ve Düzce İl Müftülüğü koordinasyonunda; İl Müftülüğüne bağlı il merkez ve ilçelerindeki yaz Kur’an kurslarına katılan 7-12 yaş grubu çocuklara yönelik olarak “Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Su Tüketimi, , Sağlıklı Yaşam için Hijyen Kuralları ve Sağlıklı Yaşam Bilincini Geliştirmek” amacıyla, farkındalık etkinlikleri düzenlendi.

18 Temmuz 2019 tarihinde başlayan etkinlik programı kapsamında; İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ve bağlı birimlerinde görevli 23 sağlık personeli ile ilimiz merkez ve ilçelerinde toplam 157 kursa, ortalama 40’ar dakikalık eğitim verildi.

Etkinlik kapsamında, yaz Kur’an kurslarına devam eden toplam 4.607 kursiyer öğrenciye eğitim verilmiş olup; program kapsamında 26.800 broşür, 4.837 adet ağız ve diş sağlığı seti (Diş Macunu ve Diş Fırçası), hediye edildi.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız