Prostat kanseri hakkında bilgi verildi

15 EYLÜL Dünya Prostat Kanseri Günü kapsamında; Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığınca 17/09/2019 tarihinde Düzce Belediye Meydanında ve 19/09/2019 tarihinde Büyük Cami önünde stand açılarak halka yönelik bilgilendirmelerde bulunuldu.

Prostat kanseri hakkında bilgi verildi
20.09.2019 - 12:00

Unutulmamalıdır ki prostat kanseri erken tanı konulabilen ve tedavi edilebilen bir hastalıktır. Erkeklerin 50 yaşından itibaren, birinci derece akrabasında prostat kanseri görülenlerin de 40 yaşından itibaren bir üroloji uzmanına başvurarak düzenli muayene olması ve kanda prostat spesifik antijen (PSA) testini yaptırmasının erken tanı konulması açısından önemlidir.

Hastalığın evresine ve özelliklerine göre farklı tedavi seçeneklerinin mevcut olduğu, kişinin belirli aralıklarla izlenmesi, prostatın tamamının ameliyatla çıkarılması veya ışın tedavisi (radyoterapi) erken evrelerinde uygulanmaktadır.

Erken teşhisin tüm kanser hastalıklarının tedavisinde ilk ve en önemli adım olduğu unutulmamalıdır.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız