Emzirme danışmanlığı eğitimi

Anne sütü ile beslenme ve emzirme, anne ve bebek sağlığı açısından sayısız yararlar içermektedir. Anne sütü ile beslenmenin desteklenmesi amacıyla Sağlık Bakanlığımız tarafından ülke genelinde “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kurumları” Programı yürütülmektedir.

Emzirme danışmanlığı eğitimi
17.10.2019 - 12:22

Bu kapsamda; İl genelinde doğum gerçekleşen hastanelerin eğitim ihtiyacı gözetilerek Müdürlüğünce Düzce Atatürk Devlet Hastanesi , Düzce Üniversitesi ve Düzce Özel Çağsu Hastanesinde görev yapan 14 ebe hemşireye 14- 16 Ekim 2019 tarihlerinde Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Ek Hizmet Binası Eğitim Salonunda 2,5 günlük teorik uygulama ve eğitimin son günü yarım günü pratik uygulama şeklinde Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi düzenlendi.

Eğitim Programı Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitmenlerimiz Düzce Merkez Toplum Sağlığı Merkezi’nden Ebe Semra Demirel, Ebe Canan Azın İle Akçakoca Toplum Sağlığı Merkezi’nden Ebe Nebiye Nimet Cebecioğlu tarafından verilmiştir.

Eğitim sonunda katılımcılara eğitim belgeleri Düzce İl Sağlık Müdürü Dr.Yasin Yılmaz tarafından verildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız