Arsal’dan Yedigöller’de peyzaj çalışması

Arsal Anadolu Lisesi öğrencileri, 29 Ekim’i farklı bir etkinlikle kutladı. Cumhuriyet Bayramını Yedigöller’de kutlayan öğrenciler, Görsel Sanatlar Öğretmeni Hülya Sevgi eşliğinde tuvale peyzaj çalışması yaptılar.

Arsal’dan Yedigöller’de peyzaj çalışması
4.11.2019 - 10:14

 

Öğretmen Hülya Sevgi, “Cumhuriyet özgürlüktür. Cumhuriyeti bize emanet eden Ulu Önder Atatürk’e ve bağımsızlığımız için can veren şehitlerimize Türk Milleti olarak çok minnet duyuyoruz. Cumhuriyetimizin sembolü olan bayrağımızı alarak gittiğimiz her yerde açmak ve dalgalandırmak bizlere gurur veriyor” dedi.

Sevgi, öğrencilerle düzenledikleri bu gezideki amaçlarının, sonbaharın doğadaki etkisini ve oluşan renkleri canlı olarak tuvale aktarma zevkini, mutluluğunu onlara yaşatmak olduğunu ifade ederek, “Şövalelerimizi göl kenarına uygun bir şekilde yerleştirdik. Tuvalleri koyduk ve öğrencileri gruplara ayırdık. Sıra ile yardımlaşarak tuvalleri boyamaya başladılar. Tam olarak çalışmamız bitmedi ama doğada tuval çalışmasında öğrencilerimiz çok eğlendiler ve geziden çok mutlu olarak döndüler” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 30.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız