Mv. Yılmaz’dan 2 soruluk önerge

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yanıtlanması istemiyle Akondroplazi hastaları ile ilgili soru önergesi sundu.

Mv. Yılmaz’dan 2 soruluk önerge
5.11.2019 - 16:04

Aşırı boy kısalığı olarak bilinen ve ülkemizde de halk arasında “cüce” olarak adlandırılan Akondroplazi hastalarının, günlük yaşamda birçok sıkıntı yaşadıklarına dikkat çeken Milletvekili Yılmaz, yaşadıkları sıkıntılar sebebi ile kendilerini halktan soyutlayan Akondroplazi hastalarının, bu sebepten çoğunlukla evde vakit geçirip, dışarıdaki sosyal yaşama katılamadıklarını vurguladı.

Bunun yanı sıra kültürel faaliyetlerde, sporda, istihdam alanında ve diğer alanlarda da kendilerine yeterli şartların oluşturulamadığından bu alanlardan kendilerini soyutladıklarını ifade eden Yılmaz, “Bu kapsamda; Türkiye, bedensel engelliler de Akondroplazi hastalarının da okçuluk sporunu yapabileceğini gösterip 6. kategoride okçuluk yapabilecekleri örneklenmiştir. Akondroplazi hastalarının spora kazandırılmasına yönelik bir girişiminiz var mı? Günlük hayattan kendilerini soyutlayan ve eve hapseden Akondroplazi hastalarını sosyalleştirmek için nasıl bir çalışmanız var?” sorularını yöneltti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 21.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar