Öğrenciler uluslararası heykel çalıştayında

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Heykel Bölümü ile Güzel Sanatlar Enstitüsü Heykel Anasanat Dalı öğrencileri, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel 7. İzmir Uluslararası Heykel Çalıştayı’na katıldı.

Öğrenciler uluslararası heykel çalıştayında
8.11.2019 - 10:51

 

Düzce Üniversitesi öğrencileri; Muhammet Özçelik, Yiğit Türüdü ve Ahmet Aydın’ın asistan olarak katıldığı çalıştayda, farklı ülkelerden heykel sanatçıları ile birlikte İzmir şehrinin açık alanlarına yerleşecek heykellerin üretimleri çalıştay sürecinde gerçekleştirildi. Öğrenciler, kent ölçeğinde mermer, metal gibi farklı malzemelerle çalışma deneyimlerini geliştirmenin yanı sıra uluslararası bir organizasyonda yer alarak önemli tecrübe kazandılar.

Düzce Üniversitesi Heykel bölümü öğrencilerinin, özellikle son dönemlerinde bu tür etkinliklere katılımlarının sürekli hale getirilerek ulusal ve uluslararası sanatsal deneyimlerinin ve ilişkilerinin güçlendirilmesi bölümün amaçları içerisinde yer alıyor. Gelecek yıllarda benzer etkinliklere katılımların, Düzce Üniversitesi’nin ve Heykel Bölümü’nün bilinirliğine ve eğitim kalitesinin artmasına katkı sağlaması hedefleniyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız