“Açıkça yasaya aykırı”

Düzce Baro Başkanı Av. Azade Ay, TBB Yönetim Kurulu’nun, Genel Kurulun Olağanüstü Toplantıya çağrılmasını talep eden 12 Baronun talebini reddetmesi üzerine bir açıklama yaptı.

“Açıkça yasaya aykırı”
11.11.2019 - 15:19

 

Avukatlık Kanununun 115. Madde 2. Fıkrasındaki “Birlik Yönetim Kurulu, gerekli gördüğü hallerde veya en az on Baronun Yönetim Kurulu yazı ile isterse, Genel Kurulu Olağanüstü toplantıya çağırır” hükmünü hatırlatan Başkan Ay, “Bu madde içeriğinden de anlaşılacağı üzere Genel Kurulu Olağanüstü Toplantıya çağırmanın 12 Baronun Yönetim Kurulu yazısı ile istenmiş olması karşısında TBB Yönetim Kurulunun bu hususta herhangi bir takdir hakkı bulunmadığı açıktır. Avukatlık Kanunu’nda tanınan bu yetkiye dayanarak yapılan Olağanüstü Genel Kurul Çağrı talebinin ret edilmesinin açıkça yasaya aykırılık teşkil ettiğini bildirir, kamuoyu ile paylaşırız” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız