Mobilya sanayisinin durumu anlatıldı

Düzce Sancaklı Mobilya A.Ş. CEO‘su ve Yüksek Orman Mühendisi Mesut Sancaklı, Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Programı öğrencilerine yönelik “Mobilya Sanayisinin Durumu” konulu bir konferans verdi.

Mobilya sanayisinin durumu anlatıldı
14.11.2019 - 14:43

 

Konferansa; Düzce Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ömer Bosnalı, Düzce Meslek Yüksekokulu Mobilya ve Dekorasyon Bölümü Öğr. Gör. Seymen Çiftçi ve öğrenciler katıldı.

Konuşmasına firmasının tanıtımı ile başlayan Mesut Sancaklı, pazarlama anlayışından ziyade kaliteli üretim yapmanın önemine vurgu yaparak, ürün ortaya çıkıncaya kadarki olan üretim aşamalarını ve hangi alanda hangi sektörlere hizmet verdiklerini anlattı.

Franchaising zinciri olan gıda ve yiyecek sektörü ile AVM’lerde bulunan giyim firmaları için  mobilya üretimiyle tedarikte bulunduklarını belirten Sancaklı, bir işte başarılı olmak için kişilerin kendilerinde ne gibi özellikleri barındırmaları gerektiği ile de ilgili öğrencilere ipuçları verdi.

Başarılı olmak için meslekte donanımlı olmanın ve diğer iş tecrübelerinden faydalanmanın önemli olduğunu söyleyen davetli konuşmacı, işi gerçekleştirirken tek bir işe odaklanmanın o kişiyi başarıya götürmede çok önemli bir faktör olduğunu ifade ederek “Bir işi yaparken cesur olun. Olayların üzerine giderek başarıyı yakalayın. Bunu yaparken de istekli olun, ne istediğinizi bilin ve ona göre davranın” dedi.

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Mesut Sancaklı, “Güzel ve iyi insanlar biriktirmek, hobi sahibi olmak önemlidir. Güvenilir ve iyi insan olmak daha da önemlidir. Fırsatın ne zaman ayağımıza geleceği belli olmaz. Devlet de, özel sektör firmaları da doğru, dürüst, bilgili, çalışkan insanlara her zaman ihtiyaç duyar” diyerek sözlerini tamamladı.

Konferans, Yönetim ve Organizasyon Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ömer Bosnalı tarafından Mesut Sancaklı’ya teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız