Ürünler kongrede tanıtıldı

Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Programı kapsamında üretilen ve markalaştırılan kozmetik ürünler ve bitkisel çaylar, Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği (KUAD) tarafından düzenlenen “3rd International Cosmetic Congress” de tanıtıldı.

Ürünler kongrede tanıtıldı
15.11.2019 - 12:40

Ülkemizin hemen her bölgesinden yaklaşık 450 bilim insanı, bakanlık yetkilileri ve sektör temsilcilerinin katıldığı kongrede Düzce Üniversitesi’nin ihtisaslaşma programı kapsamında ürettiği ürünlere ilgi yoğundu

Düzce Üniversitesi’nin Öğr. Gör. Tuğba Turken Akçay ve Öğr. Gör. Neslihan Şirin’in temsil ettiği kongrede, hem Düzce Üniversitesi, hem de Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nün katma değerli çalışmaları anlatıldı.

Açılan standın yanı sıra, AR-GE çalışmaları devam eden bitkisel kremlerde koruyucu madde olarak yine Düzce Üniversitesi ürünlerinden olan propolisin kullanılması ve antimikrobiyal etkinliklerinin incelenmesi ile ilgili gerçekleştirilen bilimsel çalışmalar da sunuldu.

Kongre; hem diğer üniversitelerle, hem de sektördeki firmalarla iletişim ve iş birliklerinin geliştirilebilmesine ve devam eden çalışmalara rehberlik edebilmesine vesile oldu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız