’Güvenli internet güvenli eğitim’

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli polis ekipleri Doğa Koleji kampüsüne gelerek, öğrencilere ‘’Güvenli İnternet, Güvenli Eğitim’’ adlı bir konferans verdiler.

’Güvenli internet güvenli eğitim’
16.11.2019 - 11:48

Konferans konusu internet ve sosyal medya olunca, öğrenciler pür dikkat polis amcalarından internet bağımlılığı ve alınması gereken önlemler hakkında bilgiler aldılar.

 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de internet kullanımı giderek artmakta. Buna karşılık emniyet ekipleri ise bağımlılığı önlemek almak amacıyla okullarda bilinçlendirme eğitimleri vermeye başladı. Bu kapsamda Düzce Doğa Koleji öğrencileri ile buluşan Toplum Destekli Polis memurları, internet bağımlılığının tanımı, belirtilerinin neler olduğu ve özel hayatın korunması gibi konularda bilgilendirmelerde bulundular. Gerçekleşen konferansta siber zorbalık durumunda emniyet personeline ihbarda bulunulmasının önemi, kişisel verilerin her zaman korunması gerektiği, internet bağımlılığının yol açabileceği fizyolojik ve psikolojik etkiler, slayt eşliğinde öğrencilere tek tek aktarıldı.

Konferans soru cevap şeklinde sona erdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 24.09.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız