“Zamlar Düzcelilere haksızlık”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediye Meclisi’nin 2020 yılı bütçe görüşmelerinde, AK Parti meclis üyelerinin oyları ile karara bağlanan zamları eleştirerek, “Halkımız zaten ekonomik sıkıntı içinde. Neredeyse tüm kalemlere yapılan zamlar, Düzceli vatandaşlarımıza haksızlıktır” dedi.

“Zamlar Düzcelilere haksızlık”
19.11.2019 - 11:00

Belediye Meclis oturumunda görüşülerek karara bağlanan 2020 yılı bütçesinde, AK Partili belediye meclis üyelerinin oyları ile kabul edilen su, ulaşım, mezarlık gibi kalemlere yapılan zamları eleştiren Yunus Özay Er, “Enflasyonun 8.4 çıktığı bir ülkede yapılan bu zamlar Düzcelileri yoracaktır. Bu vesile ile yerel seçimlerde sıklıkla dile getirilen Ankara’dan para bulunma ve sorunları çözme yönteminden vazgeçildiğini, bugüne kadar AK Partili belediye başkanları tarafından yönetilen Düzce Belediyesi’nin, zam yaparak Düzcelilere borcunu ödetme yolunu tercih ettiğini görüyoruz” dedi.

Er, “Türkiye genelinde, Ankara Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere, iktidar partisinden muhalefete geçen tüm belediyeler bütçe fazlası verirken, çeşitli kalemlerde indirime gitmek için çaba sarf ederken ve birçok projeyi bu bağlamda hayata geçirirken, Düzce Belediyesi’nin bırakın vaat edilen projeleri hayata geçirmeyi, yanlış idare sonucu oluşan borcunu ödemek için birçok kaleme zam yapması ve nereye harcandığı konusunda hepimizin kafasında soru işaretlerinin olduğu bu borcu  vatandaşa ödetmesi, esasen üzerinde çalışılmış bir yol haritalarının olmadığının göstergesidir” dedi.

Belediyelerin asli görevinin halka hizmet olduğunu belirten Er, “Belediyeler yaptıkları hizmet karşılığında edinilen borcu halkına ödetmez. Bu en basit anlatımıyla kolaya kaçmaktır. İYİ Parti, CHP ve MHP meclis üyelerinin tüm itirazlarına karşılık sayı çoğunlukları var diye böylesi keyfi oranlarda zam yapma yetkisini kendinde görenler, unutmayın ki bu halk kendine yapılanı da yapılmayanı  da unutmaz” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 24.09.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız