Sözünüzün gereğini yerine getirin

TBMM Genel kurulunda konuşan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, sel mağduru çiftçi ve esnafın borçlarının ertelenmesi konusunda verilen sözlerin yerine getirilmesi çağrısında bulundu.

Sözünüzün gereğini yerine getirin
5.12.2019 - 12:21

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, 18 Temmuz tarihinde Düzce'nin Akçakoca, Cumayeri, Gümüşova ilçeleri başta olmak üzere birçok noktasında sel ve heyelan felaketi meydana geldiğini hatırlattı. Bu felaketlerin neticesinde başta çiftçiler olmak üzere bölgede faaliyet gösteren tüm esnafın doğrudan etkilendiğini belirten Yılmaz, “Felaketten sonra bölgeyi ziyaret eden bakanlarımız ve kurum amirleri çiftçilerimizin ve esnafımızın banka borçlarının ve tarım krediye olan borçlarının erteleneceği ve yeni kredi imkânlarının sağlanacağını ifade ettiler. Ancak geçen süre zarfında çiftçilerimizin tarım krediye ve Ziraat Bankasına olan borçları ertelenmemiştir. Esnafımızdan sadece 55-60 kişiye kredi çıkartılmış, esnafımızın da kredi borçlarına yönelik bir girişim söz konusu olmamıştır. Buradan vatandaşa yardımcı olacağının sözünü veren yetkililere sesleniyorum: Sözünüzün gereğini yerine getirip bir an önce çiftçimiz ve esnafımızın borçlarını erteleyin” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız