Kültür varlıklarına 302 Bin TL yardım

“Taşınmaz Kültür Varlıklarına Yardım Sağlanmasına Dair Yönetmelik” kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2019 Yılı Mali Bütçesinden proje uygulama yardımı yapılacak taşınmazların belirlendiği Taşınmaz Kültür Varlıklarına Yardım Komisyonu’nca alınan kararlar doğrultusunda, uygulama ve proje yardımı yapılması kararlaştırılan 12 adet taşınmazın sözleşmeleri imzalanarak mevcut durum ve onarım öncelikleri tespit tutanakları hazırlanarak, projeleri onaylandı ve hakkediş raporları düzenlendi.

Kültür varlıklarına 302 Bin TL yardım
21.12.2019 - 12:56

“Taşınmaz Kültür Varlıklarına Yardım Sağlanmasına Dair Yönetmelik” esasları dahilinde özel hukuka tabi gerçek ve tüzel kişilerin mülkiyetinde bulunan korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı olarak tescil edilen taşınmazların projelerinin elde edilmesi ve onarımlarının yapılabilmesi amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığınca teknik, ayni ve nakdi yardım sağlandı.

Bu bağlamda, Akçakoca ilçesinde yer alan “Taşınmaz Kültür Varlıkları” proje yardımı başvuruları neticesinde 11 vatandaşa ait taşınmaz ve Konuralp bölgesinde 1 vatandaşa ait taşınmaz için toplam 302 bin 745 TL yardım sağlandı.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız