Sarı bebekler sahipleriyle buluştu

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren, TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu ile Delta Alfa Çorap Fabrikasının katkılarıyla gerçekleştirilen “Sarı Bebek” tanıtım toplantısı Konsopa Otel’de gerçekleştirildi.

Sarı bebekler sahipleriyle buluştu
25.12.2019 - 13:53

Toplantıya, Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin ve Meclis Üyeleri, TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aslıhan Akbal Tüysüz ve kurul üyeleri, Düzce Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Av. Tuğba Can, Düzce İşçileri Dayanışma Derneği Başkanı Sedat Mıhcı, Düzce Üniversitesi Öğr. Gör. Dr. Zeynep Topçu Bilir katılım sağladı.

Tanıtım toplantısının açılış konuşmasını Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin; “TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulumuz ile Delta Alfa Çorap Firmamızın ortaklaşa geliştirdikleri Sarı Bebek projesinin tanıtımı için buradayız. Projenin amaçlarını ve detayları arkadaşlarımız birazdan sizlere aktaracaklar. Çocuk istismarı konusunda devletimizin aldığı sıkı önlemler olsa bile maalesef bazı kötü örneklere de denk geliyoruz. Çocuklarımızı eğitmek, çocuklarımıza daha güvenli bir gelecek oluşturabilmek adına bu ve benzeri projeleri Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak koşulsuz destekliyoruz. Bizim iktisadi görevlerimizin yanı sıra bu tür toplumsal konularda da çözüm üreten olma sorumluluğumuz var. Çocuk istismarı ve ailelerin bilinçlendirilmesi için Kadın Girişimciler Kurulumuzun uzun zamandır üzerinde çalıştığı bu projenin dalga dalga tüm ülkemize yayılmasını umut ediyoruz. Projemiz ile bir gencimizin hayatına katkıda bulunabilirsek ne mutlu bizlere.” şeklinde konuştu.

Toplantıda konuşan Düzce TSO Meclis Başkan Yardımcısı Nuri Hızel, “Gelişen dünyada önüne geçilmesi çok zor olan konulardan biri de maalesef ki çocuk istismarı. Çocuklarımızı korumak adına birçok önlem alsak da yaygın medyada da görüldüğü üzere olumsuzlukların önüne tam olarak geçemiyoruz. Konunun kültürle veya eğitim seviyesiyle bir ilgisi yok. Ruh sağlığı yerinde olan bir insanın bu tür eylemlerde bulunabilme ihtimali yoktur. Son zamanlarda çok sıkı kanuni düzenlemeler yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Sadece kanuni düzenlemeler çocuk istismarıyla mücadelede yeterli değildir. Biz sivil toplum kuruluşlarının ve dahası toplumun her kesiminin bu mücadele aktif şekilde yer alması gerekmektedir. Bu mücadelenin bir ayağı olarak bugün TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulumuzun ve Delta Alfa Çorap Firmamızın geliştirmiş oldukları projeyi gururla sunacağız.”

TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aslıhan Akbal Tüysüz; “Bir masa etrafında bir hayal ile başladığımız Delta Alfa Çorap ve Düzce İşçileri Dayanışma Derneğinin desteğiyle doğumu gerçekleşen sarı bebeklerimizi gerçek sahipleriyle çocuklarımızla buluşturacağız bugün bu ana tanıklık ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Biz kurul olarak yaşamaktan hayallerinin peşinden koşmaktan korkmayan bir yapıyız. Cesaret korkudan korkmamaktır. Korkularımıza yenilip hedeflerimizden, hayallerimizden vazgeçmemektir. Bizler korkmuyoruz ve hayallerimizin peşinden koşuyoruz. Her daim desteğini hissettiren Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahine Yönetim Kuruluna ve Meclisine Delta Alfa Çorap ve Düzce İşçileri Dayanışma Derneğine, Düzce Barosu Kadın ve çocuk hakları merkezine, Hayalimiz anaokulu yöneticisi ve kurucusu Fatma Bakan ve tüm öğretmenlerine ve sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Bugünden sonra sarı bebekler önce çocuklarımıza sonra bizlere emanet. Bu bebeklere sahip çıkalım bu projeye sahip çıkalım ömrünün çok uzun olması için elimizden ne geliyorsa yapalım.” ifadelerini kullandı.

Toplantının devamında, Düzce Üniversitesi Öğr. Gör. Dr. Zeynep Topçu Bilir ise Çocuk İstismarına yönelik kısa bir sunum yaptı. DÜ Öğr. Gör. Dr. Topçu’nun sunumunun ardından, Düzce Hayalimiz Anaokulu Gönüllü Öğretmenlerinin düzenlediği “Çocuk İstismarını önleme ve farkındalık" oyunu sergilendi.

Sarı Bebek adlı tiyatro oyununu minikler büyük ilgiyle izledi. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız