Turan Ofset’i ziyaret ettiler

Arsal Anadolu Lisesi öğrencileri Turan Ofset Matbaasını ziyaret ederek baskı yaptılar.

Turan Ofset’i ziyaret ettiler
25.12.2019 - 14:03

Arsal Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencileri, Görsel Sanatlar Öğretmenleri Hülya Sevgi ile birlikte Turan Ofset Matbaasını ziyaret ettiler. Turan Ofset Matbaasının Kurucusu Turan Şahin, matbaanın tarihçesini ve Düzce’deki geçmişini anlattı. Öğrenciler ilgi ile Turan Şahin’i dinlediler. Matbaada ayrıca her öğrenci küçük baskı çalışması yaptı. Tek tek baskı makineleri gösterildi ve Atilla Şahin tarafından öğrencilere tanıtıldı. Bir takvimin baskısını da gördüler.

Hülya Sevgi, Görsel Sanatlar dersinde, öğrencilerin çevrelerinde bulunan çiçeklerin fotoğraflarını çekmelerini istediğini söyledi. Bu çiçek fotoğraflarından 2020 yılı takvimi oluşturacağını ve eserlerinin kalıcı olarak duvara asılıp hatırlanacağını belirtti. Öğrenciler ziyaretten mutlu olarak okullarına döndüler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız