Marka okulları geride bıraktılar

Marka okulları geride bıraktılar
25.12.2019 - 14:10

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Zekâ Vakfı işbirliğiyle düzenlenen Türkiye Okullar Arası Zekâ Oyunları Bölge Şampiyonası Ortaokul Kategorisinde, Karadeniz Bölgesi 1.’si olarak, lise takımıyla ise bölge 3.’sü olarak Türkiye finallerine kalan Düzce Bilim ve Sanat Merkezi Takımları, Bilsem Felsefe öğretmeni Bülent Şimsek danışmanlığında 21 Aralık Cumartesi günü Ankara'da yapılan Türkiye finallerinde ilimizi 2 takımla temsil etti. Ortaokul kategorisinde 917 okul arasından en yüksek puanı alan 2. okul olarak birçok marka okulu geride bıraktı ve Türkiye 2.’si oldular. Lise takımı ise 587 lise arasından Türkiye 4.’sü olarak ödül almaya hak kazandı.

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada, ileri bir tarihte Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk tarafından her iki takım öğrencilerine ve danışman öğretmene ödüllerinin verileceği belirtilirken, “Takımlarımızda yer alan ortaokul öğrencilerimiz İrem Gülce Yazgan, Elif Naz Sarı ve Umut Kağan Yazgan ile Lise öğrencilerimiz Ceren Kavak, Eylül Topçu, Sümeyye Rana Kuş ve danışman öğretmenimizi kutluyor bizlere yaşattıkları bu gurur için teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 30.06.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız