Afetlere hazırlık çalışmaları

Afetlerde oluşabilecek zararları engellemenin yolu, yaşadığımız binaların afetlere dayanıklı olmasından geçiyor. Türkiye’de afet bilincinin yerleşmesi ve afetlere hazırlık kültürünün yaygınlaşması amacıyla AFAD tarafından yürütülen Afetlere Hazırlık Yılı Projesi, altıncı ayında ‘Bina Güvenliği’ konusu ele alındı.

Afetlere hazırlık çalışmaları
25.12.2019 - 17:15

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Kartal ve sağlık yöneticilerinin katılımıyla Afetlere Hazırlık Yılı Projesi altıncı ayında “Bina Güvenliği” kapsamında; Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ziyaret edildi.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından organize edilen ziyarette “Bina Güvenliği” konusunda hastane başhekimliği tarafından bilgilendirmelerde bulunulmuş ve yapılan çalışmalar yerinde görüldü

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz; vatandaşların, binalarının yapı güvenliği ile ilgili olası risklerini incelemeleri ve sadece güvenliğinden emin oldukları binalarda oturmaları gerektiğini, ayrıca yapısal olmayan risklerin de değerlendirilmesi, yaşam alanlarında yapılacak düzenlemeler ile can ve mal kayıpların en aza indireceğini belirtti.

Afet olduğunda binanın sağlam olmasının; büyüklüğü, manzarası ve konumu gibi ikincil özelliklerden çok daha hayati olduğunu vurgulayan Yılmaz, bu nedenle, kamu binaları, ev ve işyerlerinin hem yapı güvenliğinin, hem de bir afet durumunda içerisinde oluşabilecek risklerin incelenmesinin önemli olduğunu belirtti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız