Yıllık kredi faizleri düştü!

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı’dan esnafa müjdeli haber geldi.

Yıllık kredi faizleri düştü!
8.01.2020 - 11:29

Başkan Taşlı, Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla esnaf ve sanatkarına kullandırılan kredilerin faiz oranının yıllık yüzde 6’dan yüzde 4.5’e düştüğünü ifade ederek, yapılan bu düzenlemenin esnafın işlerini olumlu yönde etkileyeceğine inandığını söyledi.

Taşlı, “TESKOMB Genel Başkanımız A. Kadir Akgül’ün Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Halkbank Genel Müdürlüğü ile yaptığı çalışma ile 6 Ocak 2020 tarihinden sonra kullanılacak kredi faizleri yüzde 6’dan yüzde 4,5’e düşürülmüştür. Bloke kesintileri ise yüzde 3’ten yüzde 2’ye, masraf karşılığı yüzde 1,5’ten yüzde 1,25 olarak değerlendirilmiştir. Esnafımız için yapılan bu değişiklik ve indirimler için Sayın Cumhurbaşkanımıza, Maliye Bakanlığımıza ve TESKOMB Genel Başkanımız A. Kadir Akgül’e Bölge Birliğimize Bağlı kooperatiflerimiz ve esnafımız adına teşekkür eder şükranlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 24.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar