İhtiyaç sahipleri için işbirliği yaptılar

Düzce Sevdalıları Yardımlaşma Derneği Üyeleri, Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri işbirliğiyle, Şehit Teğmen Uğur Altan İlkokulu’nda ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere hazırladıkları ayakkabı, giysi, hikaye kitapları ve kırtasiye malzemelerinden oluşan hediye paketlerini okul yönetimine teslim ettiler.

İhtiyaç sahipleri için işbirliği yaptılar
11.01.2020 - 11:42

 

Düzce Sevdalıları Yardımlaşma Derneği Başkanı Reşit Kurt, dernek olarak ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi. Uğur Altan İlkokulu’ndaki öğrencilere verilmek üzere hazırladıkları malzemeleri Okul Müdürümüze teslim ettiklerini belirten Kurt, “Bu faaliyetimiz biraz farklı gelişti. Genellikle ihtiyaç sahibi okulları biz tespit ediyorduk. Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden bir grup bizimle irtibata geçtiler. Bu arkadaşlarımız dersleri dışında kalan zamanlarda okulumuzda gönüllü olarak gelip beden eğitimi faaliyetleri yapıyorlarmış. Bu faaliyetleri sırasında ihtiyaç sahibi öğrenciler olduğunu tespit etmişler. Okul yönetimi ve sınıf öğretmenleriyle birlikte ihtiyaç sahibi öğrencileri ve ihtiyaçlarını tespit etmişler. Bize gelip taleplerini ilettiler. Biz malzemeleri tedarik edince, öğrencilerimiz bu malzemeleri kişiye özel hediye paketleri yaptılar. Böylelikle teslim ettiğimiz malzemeler doğrudan ihtiyaç sahibi öğrencilere teslim edilecek. Biz yardım çalışmalarında veren el alan eli görmemeli düsturuna çok dikkat ediyoruz. Yardıma alanları mağdur etmeden, yardım etme duygusunu geliştirecek çalışmaları yaygınlaştırmak için siz kıymetli basın mensuplarının huzurunda bu çalışmayı gerçekleştirdik. Okul yönetimimize ve üniversite öğrencilerimize teşekkür ediyorum”” dedi.

Okul Müdürü Şenol Bilen ise “Böyle güzel bir etkinliği okullarında gerçekleştirdikleri için Düzce Sevdalıları Yardımlaşma Derneği’ne ve üniversite öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Üniversite öğrencileri adına konuşan Hülya Altun da, “Etrafımızda ihtiyaç sahibi insanlar varken, biz öğrenciyiz bizi ilgilendirmez diye düşünemeyiz. Arkadaşlarımızla eğitimini aldığımız alanda çalışmalar yapalım düşüncesiyle bu faaliyete giriştik. Başka ihtiyaçlar olduğunu görünce biraz araştırdıktan sonra derneğimizden yardım istedik. Bugün bu güzel programın oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız