Gönül gençleri buluştu

Erdemliler Derneği’nin T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Gönül Gençlerimiz” projesinde, gönül gençleri yapılan kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler.

Gönül gençleri buluştu
22.01.2020 - 12:35

Projeye gönüllü olarak katılımcı olan gençler, aileleri ile birlikte proje kapsamında proje ortağı Çilimli Belediyesi Konferans Salonu’nda buluştular. Tanışma, kaynaşma ve bilgilendirme amaçlı yapılan geniş katılımlı toplantı kahvaltı ile başladı.

Kahvaltı sonrası program Hızardere İmam-Hatibi Mehmet Ayman’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Erdemliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Proje Koordinatörü Hasan Karadayı katılımcılara proje hakkında genel bilgiler verdi. Bu toplantının, katılımcı genç velilerinin özellikle projenin amacı, işleyişi ve safhaları hakkında bilgi sahibi olmaları amacıyla tertip edildiğini ifade etti.

Törende arkadaş, komşu, akraba ve mahalle kültürü ile ilgili gençlerin yapabileceği etkinlikler bir çizelgede gençlere sunuldu ve bunun sadece örnek taslak olduğu, gençlerin kendilerinin de etkinlik tasarlayabilecekleri ve gerçekleştirebilecekleri ifade edildi.

Sağlıklı yaşam ve spor alanında Asbaşkanı Seyhan Akyüz, STK kapasite geliştirme alanında Gençlik Sorumlusu Musa Zeki, çevre ve geri dönüşüm alanında Yönetim Kurulu Üyesi Beşir Saray, manevi rehberlik alanında ilçe müftülük temsilcisi vaiz Mahmut Kayabaşı bilgilendirmelerde bulundu.

Gençlerin kendi arkadaş grupları ile gerçekleştirecekleri etkinlikleri belirleyecekleri, kendileri tarafından belirlenen yer, zaman ve mekânlarda gerçekleştirecekleri, proje yürütme kurulunun da davet edilmesi halinde etkinliklerde destek, rehberlik vb. amaçlarla bulunula bileceği ifade edildi. Projenin saha uygulamaları alanında gençlere her türlü desteğin (hediye, fidan vb.) verilmeye çalışılacağı belirtildi.

Yapılan çalışmaların gerek dernek genel ağında gerekse sosyal medya hesaplarında kamuoyuyla paylaşılacağı ve yaygınlaşmasına da gayret edileceği belirtildi.

Proje Koordinatörü Hasan Karadayı yaptığı açıklamada; “30 Nisan 2020 tarihine kadar ilçemiz dernekleriyle de işbirliği yapılarak, çevremizde bulunan yaşlı, engelli, hasta, komşu akraba,  ziyaretleri, fidan dikimi, çevre temizliği, manevi gün gecelerde geleneklerimizin yaşatılması, milli ve manevi etkinliklere iştirak edilmesi, mahalle faaliyetlerinde gönüllü destek sağlanması gibi bir dizi etkinlikler gerçekleştirilmesini ön görmekteyiz ve akabinde 1 gece konaklamalı Bursa-Çanakkale gezisi gerçekleştireceğiz. Etkinlik ihtiyaçları (ziyaret hediyeleri, broşürler, fidan, temizlik malzemesi gibi) projemizde yer almamasına rağmen dernek yönetim kurulumuzun kararı ile dernek imkânları ölçüsünde gençlerimize temin ederek, etkinliklerine renk katacağız” dedi.

Yapılan çalışmaların www.erdemliler.net genel ağ sayfasında proje için açılan bölümden ve sosyal medya hesaplarından takip edilebileceğini de ifade eden Karadayı, 2 günlük Bursa-Çanakkale gezisine katılacak gençlerin belirlenmesinde gençlerin faaliyetlere katılımları ve ortaya koydukları gayreti de göz önünde bulunduracaklarını ifade etti ve “Gönül Gençlerimiz projesiyle gençlerimizle birlikte gönüller yapmak istiyoruz. Rabbim muvaffak eylesin” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 14.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız