Düzceli hacı adayları dikkat!

Hac ibadeti için kutlu bir yolculuğa çıkacak olanlar; hacca gitmeye hak kazanıp da hala kesin kaydınızı yaptırmadıysanız elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Zira kayıtlar için Cuma günü son gün.

Düzceli hacı adayları dikkat!
23.01.2020 - 15:20

Hac kuralarının tamamlanmasının ardından 80 bin hacı adayı için kesin kayıt işlemleri devam ediyor. Hacca gitmeye hak kazanan fakat hala kayıt yaptırmayan hacı adayları için 13 Ocak’ta başlayan hac kesin kayıtları 24 Ocak Cuma günü mesai bitiminde sona erecek.

En kutsal yolculuğa adım adım yaklaşan hacı adayları bağlı bulundukları il ve ilçe müftülüklerine giderek kesin kayıt işlemlerini yaptırmalarını gerekiyor. Ayrıca kesin kayıt hakkı elde edenler “2020 yılı kesin kayıt yaptırabilir” belgelerini internet üzerinden veya sistemde kayıtlı olan cep telefonuna sms'te belirtilen şifre ile “Diyanet Organizasyonu” veya “Acente Organizasyonu” seçilerek belirlenen kontenjan oranları dahilinde alabilecekler.

Ardından hacı adayları bankalara konaklama türüne ait hac ücretini peşin olarak yatırarak kayıtlarını tamamlayacaklar. Belirlenen kayıt süresi içerisinde kesin kayıt yaptırmayanların yerine, hac konaklama türlerine göre kura sırası gözetilerek dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacak.

Düzce’den kutsal topraklara bu yıl 402 hacı adayı gitmeye hak kazandı. Hacı adayları 22 Haziran’dan itibaren gideceği kutsal topraklardan 6 Ağustos’tan itibaren dönmeye başlayacak.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 24.09.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız