15 kilometrelik alan tarandı

Gölyaka ilçesinde, dereye devrilen iş makinesinin operatörünü arama çalışmalarına 100 personel katıldı.

15 kilometrelik alan tarandı
6.02.2020 - 17:20

SAÇMALIPINAR köyünün Balıklı mevkisinde, salı günü iş makinesiyle dereye devrildikten sonra kaybolan operatör Muhammet Yılmaz'ı (27) için olay yerine gelen Düzce itfaiyesi, Düzce Arama ve Kurtarma Derneği (DAKE), AFAD, UMKE, Sakarya Arama ve Kurtarma Ekibi, Sakarya AFAD, Ulusal Keşif Arama Kurtarma Araştırma Derneği ve Kocaeli Dalgıç Polis biriminden kurbağa adamlar her çalışmaya başlamadan önce toplantı yaptılar.

Daha sonra hazırlıklarını tamamlayan ekipler, Efteni Gölü ve Melen Çayı ile Yılmaz'ın kaybolduğu 15 kilometrelik alandaki çalışmalarını sürdürüldü.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, iş makinesinin devrildiği bölgeye gelerek Gölyaka Kaymakamı Abdullah Kurt ve ilgililerden bilgi aldı.

Dağlı, incelemenin ardından yaptığı açıklamada, son derece elim bir olay yaşandığını belirtti.

Operatör Muhammet Yılmaz'ın yol açma çalışması sırasında iş makinesiyle dereye devrildiğini hatırlatan Dağlı, arama çalışmalarına 100 personelin katıldığını söyledi.

 

“NEREDEYSE 40 KİLOMETRELİK BİR ALANDA ARAMA YAPILACAK”

Dağlı, hava muhalefetinin arama çalışmalarını zorlaştırdığına işaret ederek, “Dün de sis nedeniyle çok fazla randımanlı çalışma yapılamadı. Tam anlamıyla dronları uçuramadık.” dedi.

Arama faaliyetlerinin, üçüncü gününde geniş bir alana yayıldığını belirten Dağlı, şöyle konuştu: “Melen'in havzası bildiğiniz gibi çok uzun. İlk etapta, Yılmaz'ın en fazla olma ihtimali bulunduğu yerin aramasını tamamladık.” Dedi.

Operatör Muhammet Yılmaz, elektrik santraline giden yolda meydana gelen heyelanı temizlerken iş makinesiyle dereye devrilmiş, kendisinden haber alınamaması üzerine arama kurtarma çalışmalarına başlanmıştı.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız