Kapanan Kuran Kurslarının açılmasını istiyorlar

Yaklaşık olarak 4 ay önce kapısına kilit vurulan Aşağı Yahyalar Mahallesi Kuran Kursunun yeniden açılması için mahalle halkı girişimlerini sürdürüyor.

Kapanan Kuran Kurslarının açılmasını istiyorlar
9.03.2020 - 15:28

Yeterli ilgi olmadığı gerekçesiyle kapatılan Diyanet İşlerine bağlı Düzce Müftülüğü’nün denetiminde olan Aşağı Yahyalar Mahallesi Kuran Kursunun tekrar açılması için bir süre önce girişimde bulunan mahalleli kadınlar, gelişme olmayınca bir kez daha Müftülüğün kapısını çaldı. Kadınlar, kurs binasının mühürlenen kapısını tekrar açılması için Düzce Müftü Vekili Ünal Baş ile görüştü.

Kadınlardan oluşan mahalle halkının bu görüşmeden olumlu sonuç aldıkları ve en genç Eylül ayında kadar kursun hizmete başlayacağı ifade edildi. Yahyalar Mahallesi sakini kadınlar verilen sözün tutulmasını beklediklerini vurgulayarak, “Daha önceden emekli olan Müftümüzden söz almıştık. Kendisi emekli oldu. Konu da öyle de kaldı.  Biz kadınlar burada kuran eğitimi alıyoruz. Her defasında da sayımız kurs açılması ve din görevlisi verilmesi için yeterli. Birçoğumuz buradan kurs bitirme belgesi aldık. Şimdi son görüşmemizin sonucu bekliyoruz” dediler.

(Haber-Foto: Harun Can Şerbetçi)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 21.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız