Akçakoca’nın en başarılı derneği

Çuhalı Çarşı Gönüllüleri Derneği üyeleri ve aileleri, Düzce’de bir restoranda bir araya geldi.

Akçakoca’nın en başarılı derneği
20.03.2020 - 10:47

Dernek Başkanı Zeki Aydın; dernek olarak her ay yemekli etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, dernek faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Sosyal bir dernek olduklarını ve Akçakoca’da çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini ifade eden Aydın, “Semt derneğiyiz, ama biz Akçakoca’daki sosyal-kültürel tüm etkinliklere katılıyoruz. Kimin ne ihtiyacı varsa cevap veriyoruz. Fiilen 40-50 üyeye sahibiz. Ancak dışarıdan fahri üyemiz çok. Ekonomik olarak hiçbir sıkıntımız yok. Bizden hangi konuda talep olursa hemen faaliyete geçiyoruz. Başarılıyız da. Akçakoca’da 100’ün üzerinde dernek var. Faaliyetleri en başarılı dernek olarak seçildik. Faaliyetlerimize devam edeceğiz” dedi.

3 yıl önce kurulan derneğin geçen sürede birçok etkinlikte ve bağışta bulunduğunu vurgulayan Aydın, “Derneğimizin 2016 yılında kurulmasının ardından ilk olarak üyelerimizin mezun olduğu liseye Atatürk büstü ve anıtı yapımı için Milli Eğitim Müdürlüğü’ne güzel bir bağış yaptık. Aynı yıl horon şenliğini gerçekleştirdik. Şenlikte gönüllü insanların vermiş olduğu bağışlar var. Buradan elde ettiğimiz geliri geçen dönem LÖSEV’e bağışladık ve teşekkür madalyası aldık. Akçakoca’da 15’e yakın diyaliz hastamız vardı. Bunlar hep başka yerlere gidiyorlardı. Devlet Hastanemize diyaliz ünitesi alarak törenle bağışladık. Eğitime de katkılarımız var. Okuyan öğrencilere burs, ilköğretim okullarına iyilik seminerleri gibi, 3 yıldır çok güzel faaliyetler yaptık. Akçakoca Belediyesi ile Hamsi Festivali düzenledik. Çok kısa sürede yapılan bu etkinlikleri yine eşlerimizle birlikte yapmaya devam edeceğiz. Temmuz ayında yeniden horon şenliği yapmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız