Sağlık çalışanlarına belediyeden destek

Çin’in Vuhan kentinde başlayan korona virüs (covid-19) pandemisi, birçok ülkede hızla yayılıp tüm dünyayı tehdit etmeye devam etmektedir.

Sağlık çalışanlarına belediyeden destek
21.03.2020 - 14:20

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen bu salgından, ülkemizi vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını önlemek için Düzce Belediyesi tedbirler almaya devam ediyor.

Dünyada koronavirüs salgının ortaya çıkmasıyla birlikte Türkiye’deki sağlık personellerinin bu virüse karşı çalışmaları hız kazandı. Böyle tehlikeli bir salgına karşı enfekte olma seviyesi en yüksek olan kişiler sağlık personelleri. Bu özverili çalışmanın karşılığında sağlık personellerine bir nebze moral verebilmek adına, Düzce Belediye’sinden bir destek geldi.  Koronavirüse karşı yoğun bir mesai harcayan tüm sağlık çalışanlarının yararlanabileceği hizmetle, sağlık personellerinin birinci derece yakınlarına özel (eş, anne, baba) olarak verilecek olan bu hizmet kapsamında Düzce Belediyesi’ne telefonla ulaşan sağlık personellerinin yapmış oldukları temel gıda alışverişlerini bulundukları yerden belediye görevlilerince alınıp, belediye araçları ile evlerine teslim edilecek. Saat 10.00 ile 13.00 arasında 524 74 39 ve 0530 546 10 70 numaraları arayarak talepte bulunabilirler.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Doktorundan hemşiresine sağlık kurumlarında fedakarca çalışan, gecesini gündüzüne katarak salgın hastalığa karşı mücadele eden tüm sağlık personellerine şükran borçluyuz, sağlık çalışanlarımızı gönülden alkışlıyoruz.  Sizin çabanız ve tüm topluma destek ve şifa oluyor, iyi ki varsınız. Biz de Düzce Belediyesi olarak ailelerinize ve size moral vermek istedik“ dedi.

 

TOPLU TAŞIMA VE OTOPARKLAR DA ÜCRETSİZ

Başkan Dr. Faruk Özlü, koronavirüsle mücadele noktasında büyük bir özveri ortaya koyan, insan sağlığı için yoğun çaba sarf eden tüm sağlık çalışanlarının, Düzce Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma araçlarını ve otoparkları ücretsiz olarak kullanabileceklerini de açıkladı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız