14 gün karantina zorunluluğu getirildi

Koronavirüs önlemleri kapsamında başlatılan varış kontrol belgesi uygulaması ile il dışından gelenler, 14 gün evlerinde karantina altında tutulacak. Uygulama ilgili birimler tarafından günübirlik takip edilecek.

14 gün karantina zorunluluğu getirildi
30.03.2020 - 09:29
Akçakoca İlçe Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada,” il dışından ilçemize gelen vatandaşlarımızın, geldiği gün itibari ile 14 gün evde kalmaları “ istendi. Yapılan açıklamada: “ Koronavirüs hastalığının yayılımını azaltmak ve kontrol altına almak amacıyla alınan tedbirler kapsamında, il dışından ilçemize gelen vatandaşlarımızın, geldiği gün itibari ile 14 gün evde kalmaları gerekmektedir.Gelen vatandaşlarımızın ev karantinası ilgili birimler tarafından takip edilecektir.” Denildi. Gölyaka Kaymakamlığı da, ilçe dışından gelenlere 14 günlük evden çıkma kısıtlaması getirildiğini bildirdi. Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, Gölyaka Umumi Hıfzı Sıhha Kurulu Kararı gereğince 27 Mart itibarıyla ilçeye dışarıdan gelenlere 14 günlük evden dışarı çıkma kısıtlaması getirildiği belirtildi. Açıklamada, ilçe dışından gelen vatandaşların ve ilçe halkının sağlığı için bu konuda alınan kararlara riayet edilmesinin önemli olduğu vurgulanarak, şunlar kaydedildi: "Aksi takdirde Kabahatler Kanununun ve Umumi Hıfzı Sıhha Kanununun ilgili maddelerinin öngördüğü idari para cezalarını ve Türk Ceza Kanununun öngördüğü adli cezayı göreceğinizi, bu kuralları ihlal edenleri, muhtarlarımız ve duyarlı vatandaşlarımız tarafından kolluk kuvvetlerine ve Kaymakamlığa bildirilmesinin bir vatandaşlık görevi olduğunu, kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız. İlçemizde ikamet edip günlük alışveriş, iş, sağlık veya benzer bir nedenle ilçe dışına çıkıp dönenler bu kapsamda değildir."

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 17.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız