Vatandaşa hizmet insani görevimizdir

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığının 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarını sınırlandırmasının ardından, Düzce Valiliği bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları kapsamında din görevlileri yaşlılar için harekete geçti.

Vatandaşa hizmet insani görevimizdir
31.03.2020 - 17:19

Düzce Müftülüğü koordinesinde, il ve ilçe müftülüklerinde çalışan din görevlileri, TDV gönüllüleri ile birlikte yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığınca sokağa çıkmaları sınırlandırılan kronik hasta ve yaşlı vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyor.

Her daim milletin hizmetinde olduklarını belirten İl Müftü Vekili Ünal Baş çalışmalara dair şu bilgileri verdi: “Düzce İl Müftülüğümüz ile İlçe Müftülüklerimizde görevli 1117 din görevlisi arkadaşımız “Düzce Valiliği Vefa Sosyal Destek Grubu”nda hizmet vermektedir. Sokağa çıkmaları sınırlandırılan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız başta olmak üzere, ihtiyaç sahibi bütün vatandaşlarımıza hizmet götürmek İslami ve insani görevimizdir.”

Müftü Baş, sahada olan din görevlilerinin bir yandan “Vefa Sosyal Destek Grubu” çalışmaları kapsamında vatandaşlara maddi ve fiziki hizmet sunarken, diğer yandan manevi olarak da moral ve motivasyon hizmeti sunduklarını belirtti.

Herkesin bu zor süreçte alınan tedbirlere titizlikle riayet etmesi gerektiğini vurgulayan Baş, “Hepimiz yapılan uyarıları dikkate alarak birbirimize destek ve yardımcı olmalıyız. Kendimize ve başkalarına iyilik için evde kalmalıyız” hatırlatmasında bulundu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız