Sağlık çalışanlarına maske desteği

Sağlık çalışanlarına maske desteği
1.04.2020 - 17:29

Ülkemizde de etkisini göstermekte olan Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında, Vali Dr. Zülkif Dağlı’nın teşvikleriyle Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda ve kurumlarda görev yapmakta olan öğretmenler, maske üretimlerine başlarken, üretim faaliyetleri aralıksız olarak devam ediyor.

Salgınla mücadelede en önde olarak fedakârca ve özveriyle çalışan sağlık personeline destek olmak için başlatılan üretim faaliyetleri kapsamında, okullarda 3D yazıcılar ile uzun süre kullanılabilecek “3D Siper Maske” üretiliyor. Bununla birlikte, Halk Eğitim Merkezleri’nde ve Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde pratik (kullan at) siper maske üretimi de hız kesmeden devam ediyor.

Okulların ve kurumların günlük üretim miktarları ise şöyle;

-Düzce Bilim ve Sanat Merkezi 25 adet 3D siper maske ve 250 adet pratik (kullan at) siperlik maske.

-Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Cumayeri Çok Programlı Anadolu Lisesi kolektif üretim hareketi ile 3D yazıcılar kullanılarak 200 adet 3D siper maske.

-Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 5 Adet 3D siper maske.

-Akçakoca Barbaros Anadolu Lisesi 5 Adet 3D siper maske.

-Konuralp Ortaokulu 16 Adet 3D siper maske.

-Merkez Halk Eğitim Merkezi 1.000 adet pratik (kullan at) maske.

-Akçakoca Halk Eğitim Merkezi 500 adet pratik (kullan at) maske.

-Gölyaka Halk Eğitim Merkezi 500 adet pratik (kullan at) maske.

-Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1.000 adet pratik (kullan at) maske,

Toplamda günlük 251 adet 3D siper maske ve 3 bin 250 adet pratik (kullan at) maske üretilerek, sağlık kuruluşlarına teslim ediliyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 17.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız