Belediye tesislerinde corona önlemi!

Korona virüse karşı, il genelinde adeta temizlik seferberliği başlatan Düzce Belediyesi, hizmet binalarında da ateş ölçer ve el dezenfektanı ile önlem aldı.

Belediye tesislerinde corona önlemi!
16.04.2020 - 16:59
Düzce Belediyesi tüm dünyayı etkisi altın alan korona virüse karşı etkin önlemler almaya devam ediyor. Hizmet birimlerinden, toplu taşıma araçlarına ve duraklara kadar bir çok noktada dezenfekte çalışması yapan Düzce Belediyesi, hizmet binalarında da ateş ölçer ve el dezenfektanı ile önlem aldı. Bu kapsamda hizmet binasına gelen vatandaşların ve personelin önce elektronik ateş ölçerle vücut sıcaklığı kontrol ediliyor, ardından da el dezenfektanı ile hijyeni sağlanıyor. Vücut Sıcaklığının ölçümünde, normal değerin üzerinde bir durum var ise vatandaşlar en yakın sağlık kuruluşlarına başvurmaları konusunda uyarılıyor. ULAŞIM ARAÇLARINDA MASKE ZORUNLULUĞU “Düzce İl Olağanüstü Umumi Hıfzıssıha Kurulu” üç gün önce toplantı gerçekleştirerek ulaşım alanında uygulanacak yeni kararlar almıştı. Buna göre, korona virüs riskinin ve hastalığın yayılımının engellenmesi amacıyla, toplu taşıma araçlarında yolcuların, sürücüler ve diğer çalışanların maske kullanılmasının zorunlu tutulmasına ve maske kullanmayanların toplu taşıma araçlarına alınmamasına, maskesiz olduğu tespit edilen sürücü ve yolculara ayrı ayrı ceza uygulanmasına karar vermişti. Bu kapsamda Düzce Belediyesi toplu taşıma araçlarına maskesiz yolcu almazken vatandaşların mağduriyetlerinin önlenmesi amacıyla da maskesi olmayan yolcularına araçlara binerken maske vererek takmalarını sağladı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız