Akçakocada hafta sonu sessizlik hakimdi

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele çerçevesinde giriş çıkışların kısıtlandığı Batı Karadenizin en önemli turizm alanı Düzcenin Akçakoca ilçesinde sessizlik hakim.

Akçakocada hafta sonu sessizlik hakimdi
27.04.2020 - 10:15
38 kilometrelik sahil şeridi boyunca sessizliğe bürünen Akçakoca ilçesinde vatandaşlar "evde kal" çağrısına uyuyor. Özellikle hafta sonu çevre illerden gelenlerle aşırı yoğunluk yaşanan ilçede kısıtlamanın ardından sahil, liman ve kordon boyları sakin. Mavi bayraklı Çuhallı sahili, Çınar Caddesi ile Fedai Karabıyık Parkının çekilen şeritlerle kapatılması sonucunda kent sessizliğe büründü. Söz konusu caddelerde bulunan banka ve marketlerde işleri olanlar ufak bir hareketliliğe neden olurken, buralarda görevli polis, bekçi ve zabıta ekipleri vatandaşlara sosyal mesafeyi aşmaması için uyarılarda bulundu. İlçede bulunan kıyı balıkçılarının da "evde kal" çağrılarına uyduğu ve teknelerini çalıştırmadığı gözlemlendi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 14.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız