Vefa destek grupları vatandaşın hizmetinde

Düzce’de Vali Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinesinde oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grupları” koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında evlerinden çıkamayan vatandaşların mağdur olmaması ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Vefa destek grupları vatandaşın hizmetinde
29.04.2020 - 15:00

Vefa Sosyal Destek Grupları, vatandaşlar tarafından 112 Acil Çağrı Merkezine iletilen talepleri karşılamak için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personeli, din görevlileri, belediye personeli, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personeli, Kızılay gönüllüleri, Gençlik Merkezi gönüllüleri ve gönüllü öğretmenlerin de katkılarıyla, vatandaşlara destek olmaya devam ediyorlar.

Vefa Sosyal Destek Gruplarınca, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda; maaş teslimi, alış-veriş talepleri, gıda yardımı ve hijyen paketi dağıtımı da devam ediyor. Bu kapsamda, 29 Nisan 2020 tarihi itibariyle Düzce merkez ve ilçelerinde toplam 15 bin 959 vatandaşa ulaşılarak talepleri karşılandı.

Konuyla ilgili olarak Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Virüs, bütün gücünü temastan almaktadır. Hem kendi sağlığımız hem de toplum sağlığını korumak için devletimiz tarafından alınan kararlara uyalım. Mecbur kalmadıkça evlerimizden çıkmayalım. Devletimiz her koşulda, var gücüyle vatandaşlarımızın hizmetindedir” ifadelerine yer verildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 19.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız