Şahıs işletmelerine can suyu kredisi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu, Halkbank ve Düzce TSO işbirliğiyle şahıs işletmelerine 25 bini nakit, 25 bin TL’si de kredi kartı olmak üzere toplamda 50 bin TL’lik finansman imkanı sağlandı.

Şahıs işletmelerine can suyu kredisi
29.04.2020 - 16:57

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin ve Düzce Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Karslıoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin; “KOBİ’lerimize yönelik olarak açıkladığımız nefes Kredisinin ardından şimdi de küçük ölçekli işletmelerimize yönelik olarak Halkbank aracılığı ile can suyu kredisini hayata geçiriyoruz. Ülkemizin içinden geçmekte olduğu bu zor süreçte üretimin durmaması, işletmelerimizin faaliyetlerine devam edebilmesi için 27 Nisan itibariyle başlatılan nefes kredisine ek olarak bugün itibariyle de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, KGF, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile Halkbank işbirliğiyle 25 bin TL’si kredi 25 bin TL’si de paraf kart olmak üzere 50.000 TL’lik can suyu kredisi sağlıyoruz. 6 ay ödemesiz yıllık %7,5 faiz oranı ve 36 ay vade imkanı sağlanmaktadır. Bu zor günlerin sonunda tüm üyelerimiz ve paydaşlarımızla birlikte aydınlık günlerde buluşabilmek ümidiyle, bu önemli çalışmamızda emeği geçen başta TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Kredi detayları ise şöyle;

Küresel bir salgına dönüşen ve etkileri ülkemizde de hissedilen Korona virüsü ile mücadele kapsamında, küçük işletme düzeyinde olan ve ihtiyaç duydukları kredi kaynaklarına ulaşmakta zorluk çeken odamıza kayıtlı şahıs firmalarının desteklenmesi amacıyla Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile Halkbank işbirliğiyle ‘‘İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi’’ oluşturulmuştur.

İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi kapsamında müşterilerimize Nakit İşletme Kredisi ve Paraf KOBİ Kart imkanı sunulacaktır.

Nakit işletme kredisinin limiti azami 25 bin TL olacak. Kredi, TL işletme kredisi şeklinde kullandırılacak. Kredi vadesi, 6 ay anapara ve faiz ödemesiz dönem olmak üzere toplam 36 aydır. Kredi geri ödemeleri, aylık eşit taksitli şekilde yapılacak. Kredi’ye yıllık yüzde 7,50 faiz oranı uygulanacak. Kredi kullandırımı sırasında bir defaya mahsus yüzde 0,75 peşin kredi komisyonu tahsil edilecek. Kefalet limiti üzerinden peşin olarak yüzde 0,75 (binde yedi buçuk) oranında KGF komisyonu tahsil edilecek.

Krediden yararlanacak şahıs firmasının; Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Deniz Ticaret Odaları’na kayıtlı olması, yıllık cirosunun 3 milyon TL’yi aşmaması, iktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 1 Nisan 2020 tarihinden evvel kurulmuş olması, Bankamız Esnaf Destek Paketi’nden faydalanmamış olması, iflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması önkoşullarını taşıması gerekiyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız