Belediye esnafa olan borcunu ödüyor

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, esnafa desteğini sürdürüyor. Başkan Özlü, son olarak belediye ve bağlı şirketlerinden alacağı olan 1206 özel ve tüzel kişiliğe toplam 23 Milyon 76 Bin TL ödeme yapıldığını açıkladı.

Belediye esnafa olan borcunu ödüyor
29.04.2020 - 17:01

Başkan Özlü ; ‘Korana virüsle mücadele kapsamında ekonomik sıkıntı yaşayan esnafın zor günlerinde de yanlarında olmaya devam edeceğiz, birlikte başaracağız. Belediyemiz ve bağlı şirketlerinden alacağı olanlara ödemelerini yapmaya devam ediyoruz. Düzce Belediyesinin piyasaya olan borçlarının tamamını ödemekte kararlıyız.’ şeklinde konuştu.

Korana virüs salgınıyla mücadelede büyük çaba harcayan Düzce Belediyesi gelirlerinin düştüğü bugünlerde bir yandan esnafın mağduriyetlerini gidermek için uğraş veriyor. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü,  “Son iki hafta içinde borçlu olduğumuz şahıs, esnaf ve kurumlardan 1206 özel ve tüzel kişiliğe toplam 23 Milyon 76 Bin TL nakit ödeme desteği sağladık ve ödemelerimiz devam ediyor. Biz her zaman olduğu gibi bugünde esnafımızın yanındayız. Küresel bir salgınla karşı karşıyayız. Dolayısıyla belediye gelirlerinin düştüğü bugünlerde çalışan da halk da bu durumdan etkileniyor. Halkımızın da duyarlı olması halinde bu işin üstesinden geleceğimize inanıyorum. Mücadelemiz önümüzdeki ve daha sonraki dönemler de daha rahat iş yapabilir bir belediye için” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 21.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız