Gönüllü öğretmenler 90 bin maske üretti

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve il geneli okul müdürleriyle e-konferans gerçekleştirdi.

Gönüllü öğretmenler 90 bin maske üretti
5.05.2020 - 16:51

Ülkemizde yaşanmakta olan salgın hastalıkla mücadele sürecinde, eğitim öğretime verilen zorunlu arada eğitim öğretim faaliyetleri uzaktan devam ediyor.

Uzaktan eğitim faaliyetlerinin ve uygulanmakta olan projelerin değerlendirilmesi amacıyla, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve il geneli okul müdürleriyle, Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit başkanlığında e-konferans yoluyla toplantı gerçekleştirildi.

Uzaktan eğitim sürecinde ilimiz öğretmen ve öğrencilerinin EBA üyelik ve aktif kullanım istatistiklerinin çok iyi olduğuna değinen Milli Eğitim Müdürü Yiğit, katkılarından dolayı tüm yöneticilere teşekkür etti.

Uzaktan eğitim sürecinde başlatılan “Öğretmenim Yanı Başımda” projesinin ilimizde başarıyla uygulandığını dile getiren Yiğit, “Bu kapsamda; özellikle sınıf rehber öğretmenlerimiz belirli aralıklarla öğrencilerini, velilerini aramaktalar, rehberlik faaliyetlerini devam ettirmekteler. Amacımız, yaşanılan bu zorlu süreçte bir öğrencimizin dahi ‘Beni öğretmenim hiç aramadı’ dememesidir. Gerek akademik, gerek sosyal, gerek psikolojik açıdan tüm öğretmenlerimiz, gönüllülük esasıyla öğrencilerimizin yanında olmaya, onları motive etmeye gayret etmekteler. Proje kapsamında ayrıca ilimizde görev yapan rehber öğretmenlerimizden gönüllü 10 kişi ile Psikososyal Destek Ekibi oluşturulmuştur. Bu çalışma kapsamında; psikolojik destek almak isteyen öğretmen, öğrenci ve veli tüm vatandaşlarımıza hizmet verilmektedir.

Yine proje kapsamında; ilimiz özel eğitim okullarında öğrenim gören özel gereksinimli öğrencilerimizin ve ailelerinin salgın hastalık sürecini en sıkıntısız şekilde atlatmalarını sağlamak, öğrencilerimize ve ailelerine destek olmak amacıyla yakın zamanda başlatacağımız çalışma ile özel eğitim öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz için eğitim videoları hazırlayacaklar, hazırlanan videolar Müdürlüğümüzün YouTube kanalında yayınlanacak ve özel gereksinimli öğrencilerimizin evlerine eğitim materyalleri ulaştırılacaktır.

Öğrencilerimizin okullarından ayrı kaldıkları uzaktan eğitim sürecinde Müdürlüğümüz tarafından Düzce Masal Okulu kurulmuş olup, YouTube üzerinden yayın yapmaktadır. Burada gönüllü öğretmenlerimiz, ilimizin önde gelen sanatçıları öğrencilerimiz için masallar anlatmakta, oyunlar tanıtmaktalar” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Yiğit, Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından yayınlanacak soruların, LGS ve YGS sınavlarına hazırlanan öğrencilere uygulanması için okul yöneticileri tarafından gerekli çalışmaların ve takibin titizlikle yapılması istedi.

Yiğit, “Vali Dr. Zülkif Dağlı'nın talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı Valiliğimiz ve diğer kurumlarımızla bütünlük içerisinde yürütüyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu salgın hastalık sürecinde Müdürlüğümüze bağlı 17 kurumumuzdaki gönüllü öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz pratik (kullan at) maske ve siper maske ürettiler. Gönüllülük esasıyla yürütülen bu çalışmaların sonucunda bugüne kadar yaklaşık 60 bin pratik (kullan at) maske, 30 bin 3D siper maske üretilmiş ve Emniyet, Jandarma, sağlık ve diğer kurumlara teslim edilmiştir. Ayrıca Valiliğimizin himayelerinde Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi bünyesinde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinasyonunda Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturulmuş, bu gruba İlimizde görev yapmakta olan 68 öğretmenimiz ile destek verilmiştir. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu süreçte eğitim öğretim faaliyetlerindeki başarıları çalışmalara imza atan, projelerimizin uygulanmasında hassasiyet gösteren, maske üretimlerinde görev alan tüm öğretmenlerimize ve yöneticilerimize teşekkür ederim” dedi.

Telafi eğitimi için yöneticilerle görüş alış verişinde bulunulduktan sonra, Milli Eğitim Müdürü Yiğit, toplantıya katılan tüm yöneticilere teşekkür etti, dilek ve temennilerle e-konferans sona erdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ali
    Ali
    22.06.2020 09:35

    Maşallah

E-Gazete

  • 18.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız