Düzce’de 96 hasta virüsü yendi

Düzce Valiliği, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının ülkemizde ve ilimizde de etkisini gösterdiğini açıkladı.

Düzce’de 96 hasta virüsü yendi
6.05.2020 - 17:41

Dünya genelinde 3 milyon 618 bin 325 aktif vaka bulunduğu, bunların 1 milyon 184 bin 145’inin iyileştiği, 253 bin 381’inde ise ölüm gerçekleştiği kaydedilen açıklamada, “Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın 05.05.2020 tarihi itibariyle açıkladığı verilere göre, ülkemizde 129 bin 491 aktif vakadan, 73 bin 285’i iyileşmiş, 3 bin 520’si ise yaşamını yitirmiştir. İlimizde Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinesinde alınan önlemler doğrultusunda konu sıkı bir şekilde takip edilmektedir.

Salgın henüz ilimize gelmeden, hastanelerimizde salgın planları oluşturulmuş, bu planlar kapsamında salgın poliklinikleri ayrılmış, salgın servisleri, yoğun bakımları, doğumhaneleri ve hatta ameliyathaneleri ayrılarak hastanelerimiz olası her türlü duruma hazırlıklı hale getirilmiştir. İlk vakanın görüldüğü günden itibaren filyasyon ekipleri özenli ve titiz çalışmalar gerçekleştirerek temaslı takiplerini yapmışlar, yeni vakaları hızlıca tespit ederek izole etmişler ve virüs bulaşma riskini azaltmışlardır.

Sağlık Bakanlığı’nın tedbir ve talimatları doğrultusunda uygulanan tedavi protokolleriyle, salgından etkilenen vatandaşlarımıza en etkin tedaviler uygulanarak başarı sağlanmış, bu zamana kadar tedavilerinin bitimini müteakiben 96 vatandaşımız alkışlarla evlerine uğurlanmıştır. Uygulanan etkin tedaviler neticesinde yoğun bakımda tedavi gören 4 hastamız da servise alınmıştır.

Valiliğimiz koordinasyonunda kamu kurum ve kuruluşlarınca il genelinde alınan önlemler ile hastalığın yayılması minimum seviyeye inmiştir. Halkımızın aynı hassasiyetle kurallara uymaları, normalleşme sürecine daha hızla girmemizdeki en büyük etken olacaktır. Salgınla olan mücadelemizi evde kalarak, izolasyon, temas ve sosyal mesafe kurallarına riayet ederek kazanabileceğimizi unutmayalım” denildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız