AKPli vekilleri açıklamaya davet ediyorum

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, işyerini kapatan esnafların devlet tarafından tahsis edilen desteklerden ne kadar yararlandığının, tutarın ne kadar olduğunun Ak partili milletvekilleri tarafından diğer illerde olduğu gibi açıklanmasını istedi.

AKPli vekilleri açıklamaya davet ediyorum
6.05.2020 - 17:44

Er, “Salgın hastalık ile alakalı ilk vakanın tespiti üzerinden yaklaşık iki ay, gerekli tedbirlerin alınıp esnafın, zanaatkârın ve sanayicinin işyerini kapatmaya varan adımlar atılmasının üzerinden de yaklaşık bir buçuk ay geçmiştir.

Bu dönemde Devletimiz çeşitli adımlar atmakta ve destek mekanizmalarını işletmektedir. Belli kredilerin ve desteklerin tahsis edildiği ilgili bakanlıklarca açıklanmakta ama bu tahsisin ne kadarının gerçek manada ihtiyaç sahiplerine ulaştığı muğlak kalmaktadır.

Bu dönemde esnaf odaları yetkilileri başta olmak üzere siyasi yetkililerden parça parça da olsa kamuoyu bilgi almıştır fakat burada asıl görev bizce Ak Partili milletvekillerimize düşmektedir. Milletvekillerimizden kamuoyunun karşısına çıkıp, diğer illerin milletvekilleri gibi, özellikle

1) KGF destekli krediler başta olmak üzere tahsis edilen desteklerden Düzce esnaf ve sanayicisinin ne kadarının yararlandığını,

2) Kullandırılan tutarın ne kadar olduğunu,

3) Özellikle kamu bankalarınca verilen tüm kredi miktarını halkımıza anlatmanın, çok geç olmadan, önemli bir sorumluluk olduğunu düşünüyor ve Ak Partili vekilleri açıklama yapmaya davet ediyoruz” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız