Özlü Düzce mutfağı marka olacak dedi

Düzce’yi her alanda hak ettiği konuma taşımak için yepyeni bir vizyonla çalışan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk ÖZLÜ Düzce kültürünün önemli bir parçası olan Düzce mutfağını kurumsallaştıracak bir çalışma yürütüyor.

Özlü Düzce mutfağı marka olacak dedi
8.05.2020 - 15:32
Düzce mutfağının birbirinden leziz ve kendine has yemeklerinin yer alacağı Düzce Mutfağı için uygulamalı bir çalışmayı Düzce kasrı restorasyonu ile eş zamanlı yürüten Dr. Faruk ÖZLÜ hem Düzceliler hem de gastronomi bilimi için nesilden nesile geçecek eşsiz bir kaynak hazırlatıyor. KÜLTÜRÜ ZENGİN, MUTFAĞI DOPDOLU BİR DÜZCE Düzce farklı kültürlerden insanların barış içinde bir arada yaşama tecrübesi edindiği, ortak bir kültür oluşturdukları bir şehir. Karadeniz’den Kafkasya’ya ve Balkanlara kadar pek çok farklı bölgeden gelen insan Düzceli de aynı kültür içinde pişiyor, geldikleri yerlerden getirdikleriyle Düzce’ye kültürel zenginlik katıyorlar. İşte bu zenginlik kendini mutfakta, yemek kültüründe de gösteriyor. Düzce’nin bu zenginliği Düzce Belediyesi iştiraki Düzce Beltur tarafından profesyonel bir çalışmayla kayda geçiriliyor. Çalışmayı uygulamalı bir şekilde Sibel Tuncer ve Ayşe Çakı Yazgel birlikte yürütüyorlar. PROFESYONEL AŞÇILAR, PROFESYONEL GÖRÜNTÜLER Düzce mutfağının seçkin yemekleri profesyonel aşçılar tarafından hazırlanıyor ve yine profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekimleri yapılıyor. Zengin yemek kültürü Düzce kimliği teması ile sunulacak. Bu çalışma, restore edilmekte olan Düzce kasrının ana menüsünü oluşturacak. Dr. Faruk ÖZLÜ “Yemek yapmak bir sanattır. Pek bilinmese de; güzel şehrimiz Düzce’de uzun yıllardır bu sanatın en güzeli icra ediliyor. Düzce’nin bu engin kültürünü hak ettiği gibi tanıtacağız” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Nurhayat arslan
    Nurhayat arslan
    8.05.2020 21:39

    Yemekkitabına bende katkıda bulayım kimsenin aklına gelmeyen hamur dolması ramazanlarda yaptığımız isteyene tarifini verebilirim

E-Gazete

  • 17.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız