Düzce Kodluyor Ekibi Teknofest’te

Türkiyenin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirebilmesi, teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini hedefleyerek başlatılan ve dört yıldır Düzce genelinde 102 okulda uygulanmakta olan “Düzce Kodluyor” projesi ekibi, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

 Düzce Kodluyor Ekibi Teknofest’te
12.05.2020 - 17:48

 

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin milli teknoloji geliştirme konusunda kritik rol oynayan kuruluşlar tarafından desteklenen, Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, bu yıl 22-27 Eylül 2020 tarihlerinde Gaziantep Havalimanı'nda gerçekleştirilecek.

TEKNOFEST 2020 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline; 12 proje ile başvuru yapan Bilim Sanat Merkezi'nin 11 projesi, 9 proje ile başvuru yapan Merkez Hürriyet Ortaokulu'nun tüm projeleri, 6 proje ile başvuru yapan Merkez Fatih Ortaokulunun 5 projesi ön elemeyi geçerek büyük bir başarıya imza attı.

Konuyla ilgili olarak Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “TEKNOFEST 2020’de ilimizi temsil edecek olan danışman Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimize, proje ekiplerinde çalışan öğrencilerimize teşekkür eder, başarılar dileriz” denildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız